Náhrada zdroje pc FX500-A Fortron

"Odešel" mi zdroj pc FX500-A Fortron. mám ZD Z77A-G43. Našel jsem náhradní zdroj SP500-A Fortron. hlavně kvůli stejným rozměrům !?. Ostatní údaje jsem četl jen běžně.Bohužel jsem přehlédl počet 24 pinů konektoru zdroje pro mou ZD 20 pinovou..PC užívám hlavně SW , aplikace pro správu DB , korespondence a pod.Jako HW jen v nouzi. Mám zajištěnou výměnu zdroje u Allza.cz do 60 ti dnů.Přesto bych rád věděl, zda lze zdroj pro ZD Z77A-G43 s 20 pin konektrorem vůbec propojit.Děkuji, Václav RajsnerZN: .... zase jste se v tom vrtal, že ?......

Odpovědi na otázku

Mělo by to fungovat i tak. Ale pokud jsi ho kupoval nový, tak to vrať a kup nějaký moderní a ne tisíc let starý krám. 24pin je tu už více než 15 let. Je zázrak, že se ještě prodává něco, co má jen 20pin.

Moment, jak ten zdroj, tak ta deska mají mít 24pin. V čem je problém?

zdroj má 24 a deska jen 20 pinů VR

Ne, má 24, přepočítej si to:https://ctrlv.cz/shots/2020/05/09/ZaNM.png20 měly desky naposledy někdy před 15 lety.

A tady máš stránku z manuálu k Z77A-G43:https://ctrlv.cz/shots/2020/05/09/yAk9.png

dík, sorry, ano, 24, mám tu muzeum old PC , ve stresu zmatkuj.Zkusím instalovat, hezký zbytek dnedík , vr

Jak zdroj, tak deska mají 24pinů. Všechny zdroje mají stejný rozměr.Mnohem lepší volba z levných zdrojů je Be quiet! Pure Power 11 400W s pětiletou zárukou.