Náhrada za Sapphire RX480

Dobrý den,objednal jsem si do PC grafiku:https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-... Ale na czc nejsou schopný mi říct termín dodání. Prý nemá ani dodavatel skladem. Tak jestli je nějaká komepentní náhrada v cenové relaci? Co třeba MSI rx470?Případně jsem koukal, na alze by jí měli mít zítra skladem, ale připlatil bych si 300Kč, ale přeci jen mám objednávku na celý pc u czc, tak bych nedříve koukal tam.Jinak gtx1060 3gb nechci.

Odpovědi na otázku

RX 470 má o něco nižší výkon (má trochu ořezaný čip). Pokud ti to nevadí, tak si ji kup. Ta skladem je a ve verzi od MSI je podstatně tišší než ta Sapphie Nitro (proto ta vyšší cena).

A pokud by ti nevadil +litr, vzal bych rovnou MSI RX 480 Gaming:https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-gaming-...

A otázka je, jak moc slabší bude? Jestli se mi vyplatí počkat nebo ne. Přeci jen muzu říct czc ať mi vrátí prachy za grafiku a objednam ji na alze.

Na to ti jistě odpoví ta hromada testů, co je na netu. Ale nějakých cca 10% dolů to bude.

Vyměnil bys RX 480 za RX 470, ale 1060 nechceš... mno co už... Ta od Saphire je snad nejlevnější RX 480, ostatní jsou tak o tisíc dražší, takže moc nemáš tam uhnout za stejný peníze... (za 7,5k je msi RX 480 s twinFrozrem)

Jinak nechci gtx1060 s 3gb a přijde mi ze ty 6gb uz jsou cenově přes 8k?

Ano

Je nějaká 1060 za stejnou cenu v kvalitním podání?

Tak se podívej do toho shopu, jich není milion ale tak 10 +/-. Více méně se liší chlazením a nějakým drobným oc... jinak jde o chipset, zbytek je jedno...