» Poradna » Programy

Náhrada za Netlimiter ? Něco free ?

Zdar chlapi. Mám jeden dotaz. Znáte nějakou alternativu za Netlimiter ? Něco free. Přestěhoval jsem se a jedu přes mobilní hot-spot . Internet mám bez limitu, ale rád bych viděl kolik GB jsem za den stáhnul a přes které programy to bylo. Díky : - ) Google jsem použil, ale co jsem našel, vždy chtěli po nějaké době money.

Odpovědi na otázku

Kdysi dávno na vytáčeném připojení jsem používal DUMeter jako free alternativu. Ale koukám že dnes je tam taky nějaký nákup licence. Takže to taky není zdarma.https://www.hageltech.com/dumeter/news

Normální systém a podívat se do ifconfig? Nebo do něceho sofistikovanějšího? https://www.tecmint.com/linux-network-bandwidth-m... No a „money“ nic z toho opravdu ale opravdu nechce.

Díky mrknu na to

ifconfig (ehm trochu zastaralý) mu rozhodně neřekne to, co chce. Takže pro vás, ifconfig byl nahrazen příkazem "ip".Pro tazatele, na ifconfig se vůbec nedívejte, k ničemu vám nebude. Tyhle informace samozřejmě na GNU/Linux zjistit jdou, ale zajistí to firewall. Budete ho muset donutit, aby vám takové informace logovat, uchovával a reportoval. S tím vám tady nikdo zadarmo nepomůže, osobně bych začal někde v tisícikorunách, co se týká tohohle nastavení. Navíc byste musel změnit operační systém, což je naprostý nesmysl, protože tuhle funkcionalitu vám Windows dovedou zajistit také. A zřejmě levněji.Panoshově radě nevěnujte už ani letmý pohled, nemá to vůbec smysl.

Četl jste dotaz na který odpovídáte? Je velice jasně formulovaný. Vaše odpověď je "opravdu ale opravdu" nesmysl.

To nic, ještě mohl napsat, jak je mu obvyklé, ať ty šméčka Win 10 zahodí a nainstaluje nej OS na světě - Linux. Tímhle tu tapetoval několik dotazů, ačkoli to s tím vůbec nesouviselo. To sem zase přišel "odborník"

https://www.venea.net/web/nettraffic - ale ukaze jen kolik stahnul PChttps://www.glasswire.com/ - free verze ukaze, kolik ktera aplikace stahlahttps://mashtips.com/windows-10-data-usage-det... Jinak 10 ma v sobe zabudovany bandwith meter. Muzes ho spristupnit cez nastaveni, nebo pouzit apku z microsoft store nebo treba:http://www.nirsoft.net/utils/network_usage_view....

Díky něco z toho zkusím. Glasswire mám v mobilu tak to taky můžu testnout co to zvládne.

Zase jeden, co místo, aby zaplatil pár desetikorun vývojářům, tak otravuje desítky lidí somrováním o rady, jak ty vývojáře co nejvíc oškubat. Z takových tvorů je mi fakt špatně. Opravdu přínos pro lidstvo.

Zato přínos vašeho komentáře je nezpochybnitelný. Zhruba stejný, jako toho mého, reagujiciho na vás - též jsem si nemohl pomoct a zapleveluji diskusi komentáři zcela mimo téma.

Váš je na absolutní nule. Můj snad třeba aspoň někoho přiměje, aby se nad tím zamyslel (mně to teda přijde nad slunce jasnější, z čeho sakra mají ti vývojáři žít?). I když v Česku asi těžko.

jsi trošku mimo. OP nežádá o crack na nějakou existující placenou verzi, ale táže se zdali je nějaká aplikace, která mu to zajistí zdarma. Což je naprosto legitimní dotaz.

Mimo jsem. Ale kolik myslíš, že bude softwaru, když to všichni budou muset dělat zadarmo? Tuhle logiku jsem fakt nikdy nepochopil. Ale ok, tímto ze své strany končím diskuzi, sockujte si tu všichni vespolek dál

tak zase ... jsou lidé a firmy, které na open source dokáží celkem slušně vydělávat. Jedna sídlí v Brně.

to, že je zadarmo neznamená, že vývojáři pracují zadarmo. Ty snad něco přímo platíš googlu za gmail? facebooku za fb/messenger?

Dobrý vývojář, si na sebe umí vydělat, i když je software zdarma. Tak to bylo a bude, bez ohledu na to, jak moc se kvůli tomu, nějaký vývojář, bude vztekat. Holt, musí se naučit uspět v konkurenci nejen v podobě placeného softwaru, ale i toho zdarma.

Podívejte se na Richarda Stallmana.https://www.youtube.com/watchKdyž měl tyhle fanatické řeči v osmdesátých letech, všichni si klepali na čelo. Zcela pochopitelně. Jenže tenhle blázen zvládl vybudovat GNU, dal dohromady Free Software Fundation, a celkově se zasloužil o tvorbu zázemí pro svobodný software. Což znamená, že zkoordinoval vývoj otevřených aplikací tak, aby vytvořil funkční celek; zajistil financování pro spoustu projektů a právní rámec. A přitom mu nešlo o to, aby software byl zdarma, jeho cílem bylo vytvořit software, který bude mít uživatel plně v rukách. Jistě, nebyl v tom sám, ale zaštítil to a stal se tváří svobodného softwaru.Takže když pak přišel Linus Torvalds se svým Linuxem, který byl v plenkách, měl se kam obrátit, aby jeho kernel byl dovybaven dalším softwarem, dostal hotovou svobodnou licenci, měl platformu pro společný vývoj, a vy díky tomu dnes můžete využívat linuxové distribuce. Máte Android? Chytré hodinky? MacOS? Domácí router? Nebo třeba webové stránky na Wordpressu, nějaké to PHP nebo MySQL? Pak máte doma software, o jehož existenci se zasloužil i tenhle blázen.Asi se nenašel nikdo, kdo by panu Stallmanovi zvládl vysvětlit, že jeho snažení je naprosto nesmyslné a marné, že tím kurví tržní prostředí, že nikdy nemůže fungovat něco, co je zadarmo. A přitom o to mu ani nešlo. Používáte obrovskou spoustu softwaru zdarma, a ani o tom nevíte. A přesto z drtivé většiny za něj jeho vývojáři dostali zaplaceno.

Ten zo ale zene do extremu, hipik:)

Jo, hipík, co se živí bordelem z vlastních chodidel.Jenže výsledky má...

To nepopírám, určitě významně přispěl ci odstartoval vývoj svobodného softwaru. A prezentaci jsem viděl celou, rozhodně zajímavé.

Kdyz dojdou argumenty, je rozumne zmizet, delate dobre. Nutno podotknout, ze spousta vasich oponentu tu ma argumenty opravdu padne. Jestli sam nepouzivate zadny software/sluzbu zadarmo, jste borec. Pravdepodobne to ale ani nejde, takze jste spis pokrytec. Odpustte utocnejsi formu me reakce, ale pokud pouzivate fraze jako "z takovych tvoru je mi spatne", nic jineho si nezaslouzite a zrejme byste se nad sebou mel zamyslet, protoze neni nahoda, ze s vami nikdo nesouhlasi... neco na tom asi bude. Neni nic horsiho, nez clovek presvedceny o sve pravde, ktery nevidi doleva doprava. Jak bych to tak rekl vasi reci... z takovych tvoru je mi spatne.