» Poradna » Notebooky

Náhrada za Dell Latitude e5470

Existuje, co se týče kvality konstrukce i její podobnosti, také cenové kategorie notebook od značky Dell nebo HP ? Chtěl bych upgradovat 5 let starý model, ale co se dívám na nové řady Latitude, působí na mě prostě levně a plastově a ani se mi nelíbí typy pantů, přijde mi jak z nižších řad. Koukal jsem i na HP, ale ,,jóga,, kontrukce a dotykový displej pro pero mě nějak nezaujala..

Odpovědi na otázku

Ono je to hodně o vkusu. Ten E5470 neznám, ale koukl jsem teď na fotky a... silně pochybuju že to co jsem viděl na fotkách je kov, vypadá to všechno jako plast.Já teď koukal po nějakých laptopech s x86 a až mě překvapilo že třeba takový Acer Switf 3 který se prodává slušně vybavený už pod 14 tisí, mají kompletně kovový povrch, žádný plast.Nedbal bych proto fotek ale popisu.Tady například, vše s 1135G7, 16GB RAM, 512 SSDhttps://www.alza.cz/acer-swift-3-sf313-53 - za 20 tisíc s 3:2 displejem, ale je to starší modelhttps://www.alza.cz/acer-swift-3-sf313-53 - 19 tisíc s 16:9. Novější model SSD je PCIE 4.0.Tohle bych dnes volil jako pracovní laptop pro Windows, pokud člověk nepotřebuje něco speciálního. Acer u těch Swiftů navíc vytvořil nejlevnější stroje na trhu, které mají Intel EVO certifikaci která garantuje vlastnosti toho stroje, jako výkon, paměť, disk, displej, konektivitu, výdrž baterie, nabíjení, thunderbolt. Plnohodnotný pracovní stroj bych bez EVO certifikace nevybíral.Ale jistě budeš mít i něco od Dellu a HP, když jsem loni koukal po nějakém stroji, tak by to u Dellu vyhrál 13" XPS, ale Apple byl ve všech ohledech lepší, nejvíce tedy v ceně :)

Zrovna této značce jsem se chtěl vyhnout, neslyším na něj moc chválu. Chtěl jsem se držet Dell nebo HP, ale teď koukám i na čínské Lenovo, které nevypadá taky špatně, těžko říct jak dlouho vydrží. Jinak ten můj Dell je sice kvalitní plast, ale panty a některé prvky jsou z hliníku nebo kovu

Nevím, ale pokud dnes nejde o vyložený low end, tak řešit kvalitu pantů? Jo, před 20 lety se to řešilo, odcházelo to jak divé a zrovna Acery s tím měly problém, osobně jsem měl acer od roku 2009 do roku 2015? kdy šel z domu a dál někomu sloužil. Žena měla Acer od roku 2012 do roku 2018, pak se tu válel a v 2020 šel pryč. Panty bylo to poslední co by na tom bylo špatného.Těch 20 let zpět Acer vyráběl nejlevnější laptopy na trhu pamatuji dobu kdy Acer přišel jako první s notebookem pod 30 tisíc, pak pod 20... a pak už začli levné stroje bouchat všichni a byly tu první pod 10 tisíc... Nicméně kvalita zpracování se posunula nahoru, pokud nejde vyloženě o nejlevnější brandované OEM čínské stroje, jako Umaxy s Celeor/Pentium Silver.Jinak pokud bych šel do něčeho od Dellu, tak bych koukal po 13" XPS, u HPčka asi po x360 a u Lenova po X1...

To HP myslím Spectre x360

Máte pravdu, mám doma stále využívaný Dell inspiron 15r od 2013 do teď a panty jsou OK, jen odchází flex kabel k displeji kdy při určitém úhlu displej začne blbnout, dnes už sotva stačí na prohlížení internetu, ale pořád funguje.

Dell Eckove rady, tedy pracovni NTB ude urcite lepsi nez Acer Swift.
Pokud je tazatel spokojen, doporucuji zustat u Dellu, nebo si prohlednout i par Lenovo Thinkpady E14, byvale Thinkpady E (sam mam E580) pripadne vyssi radu T. Ale s kovovym chasis se dnes moc nedela...

Já přece netvrdím že jsou Delly horší (ani lepší), jen tvrdím že Swift má celokovový povrch a to v cenovce pod 14 tisíc a jsou také nejlevnější stroje s EVO certifikací kdežto ty E mi přijdou že mají plastový povrcvh.A jak jsem psal, loni jsem vybíral notebook a hodně pokukoval po Dell XPS. Jenže v rozumné konfiguraci byl přes 40 tisíc, kvalitativně byl ale horší než MBA za 33. Jeden parametr pak žádný x86 trošku výkonný laptop nemůže dosáhnout = nulový provozní hluk pasivního chlazení, což byl pro mě nejzásadnější důvod pro Mac. Ale musím uznat že XPS měl ve hře výhodu dotekového displeje.

Ale tazatel se ptal, co se kvality konstrukce tyce. Domaci rada Swift nenahradi pracovni radu Latitude, ikdyby byl plastovy

Já reagoval na to že mu dnes vše přijde plastové, kontroval jsem že i levný laptop pod 14 tisíc je komplet kovový a osobně bych si ho klidně na práci s WIndows koupil protože má skvělý poměr cena a výkonu v x86 světě.A doporučení na něco jiného taky dostal, osobně, pokud bych vybíral něco dražšího, tak to bude Dell XPS, HP Spectre x360, Lenovo X1...

Jelikoz mi za poslednich 15 let prosly pod rukama tak tisicovky Dell Latitude, od tehdejsi rady D, po dnesni E tak asi uplne nevis o cem mluvime.
XPS se v posledni rade zkazily, klavesnice je otresna. Lenovi X1 je krasny stroj, otazka je jestli toto potrebuje.

To se celkem pletete, nejsou komplet kovový, většinou je to pokovený plast, je to dobře vidět, pokud si pustíte nějaké video, kde se rozmontovávají. Co jsem posslední dobou měl v ruce, tak komplet kovový byly akorát macbooky u ostatních byl pravě pokovený plast.

zrovna s XPS máme několik špatných zkušeností... Jak 15, tak 13 palcová verze. A konektorové vybavení je pro leckoho příliš omezené.

Nové Latitude zas tak špatné nejsou - máme ve firmě pár 13 palcových a působilo to na mne celkem slušně. Nepíšeš rozpočet, mrkni, zda by se ti nelíbil nějaký HP Zbook - mají i "odlehčenou" edici (proti nadupané Fury). Případně Probooky jsou levnější, ale taky nejsou špatné i když z části plast, pořád drží.Osobně bych se po několika zkušenostech dotykovému a obecně lesklému displeji na notesu vyhnul.

Díky za reakce, ještě se podívám

pozri Latitude E 7470 a vyššie, maš tam m.2 disk, rýchle jak blesk, paradna vydrž baterie, kvalitný materiál. Ja som kupoval po repase, je ako nový , DELL je DELL, ešte skus aj thinkpad T rady

najdi si cenovo a vybavou vhodny model HP probook alebo lenovo thinkpad a mas vybavene

Já před týdnem kupoval Dell Inspiron 14z (5410), tento model: https://www.alza.cz/dell-inspiron-14-5482A za prvé. Nemůžu si stěžovat. Notebook je svižný, balastu vněm bylo minimum. Má čtečku otisků prstů, plně funkční USB-C port, NWMe SSD, podsvícená klávesnice. Jen displej by mohl být pro někoho málo, pokud na práci vyžaduje vysokou přesnost barev, ale to se mě netýká. A za druhé, opravdu je třeba pečlivě vybírat a zjišťovat parametry. Na eshopech nejsou vždycky 100% přesné. Třeba u toho modelu z odkazu se na Alze nedočtete, že USB-C má jak Powedelivery tak DisplayPort. Ale má. Na fotkách je W11, ale z krabice má W10.

cena je ok, ramky to ma malo a nevyhoda je, ze su 2x4 = vyhodit a kupit 2x8. Procesor je 28W a kedze sa im tam nezmestila sietovka, odhadujem, ze to tenke telo ho neuchladi na normalne teploty. Hlavne, ze to bolo relativne lacne.

RAMky mi stačí, ale kdyby se nároky zvedly, dají se vyměnit snadno.Teploty mezi 40 - 50°C při běžných činnostech.

Tak 28W je jěště dobrý příkon, to se uchladí. Horší by to bylo s H-čkovým procesorem s 45W příkonem. Tohleto (28W) je tak akorát i když U-čkový Ryzen by byl lepší.

1. 28 je papierovych, intel to nedodrziava 2. mam uz 6 rokov 14ku podstatne hrubsiu s 15W i7 a viem ake su teploty :) 3. ryzen 5500U ma +30% vykonu pri papierovych 15W

a este aby som nebol na intel zly, ani amd to nedodrziava, 5500U ma v multicore 25W...

Tak hlavně 5500U se dá nastavit v rozmezí 10-25W, při standartu 15W.

To filtrování na Alze podle PD a DP Alt mode je problém, pokud tam není Thunderbolt, který to garantuje.Včera jsem tu psal dotaz, zda jsem něco neminul a tohle je zrovna stroj, který mi právě kvůli tomu filtru unikl, nicméně, ten displej je fakt špatnej. 200 nitů na okrajích, 220 na středu, 60% sRGB. Tyhle vyblité displeje už nemůžu :)

S 200 nity jsem neměl problém, venku ten notebook budu používat zcela výjimečně. S těmi barvami to bylo horší. Při prvním spuštění opravdu celkem bída, na druhou stranu za ty peníze... Co celkem pomohlo je předinstalovaná aplikace Dell CinemaColor. Poupraví barvy a hned to vypadá líp. Samozřejmě, na práci s grafikou to není a nebude. Ale s počítačem pod 20k se někde kompromis udělat musí a pro mé potřeby byl kompromis v displeji ten nejschůdnější.

Ty convertible Inspirony se celkem dost kazí - v záruce ještě jakos takos drží, ale pak se to zlomí a tří let se nedožije od oka tak 30% kousků

Jestli jsi spokojený s Dell Latitude řadou a pětková řada se Ti zdá moc obyčejná - plastová, mrkni na sedmičkovou řadu - nově teď Dell Latitude 7430. Tam je kvalita materiálu o něčem jiném. Ale taky si to zaplatíš

Já mám DELL Latitude E5591 a jsem s tím maximálně spokojený. A to s tím cestuju, dělám na baterku, otvírám a zavírám. Drží, neskřípe, neohýbá se, maká jak má. A doufám, že mi ještě pár let vydrží. A když nástupce, tak pokud možno z téhle řady.