Náhrada staršího monitoru

Zdravím,už 8 let mi u stolního PC slouží LCD monitor (FUJITSU SCALEOVIEW L20W-2), zatím stále funguje, ale je to už opravdu dlouhá doba a navíc je na dnešní poměry dost malý, úhlopřička je jen 20", sice mi stačí, ale větší by rozhodně nevadila. Problém je, že nevím, jak moc šly za těch 8 let LCD (resp. LED) monitory dopředu a jestli bych teď pocítil nějaké výrazné změny, pokud bych koupil nový, LED monitor.Proto bych se rád zeptal, jestli na to někdo neví odpověď.Pokud ano, pak bych volil 24" za 3k, případně něco za cca 3,5k. Zatím se mi líbí třeba tento:http://www.alza.cz/24-benq-gl2450h-d931786.htmodezva 2 ms je za tu cenu skvělá.Případně pak nějaký levný IPS (asi 23") za stejnou cenu, ale samozřejmě s vyšší odezvou. PC využívám zejména na hraní a na web, grafiku občas také dělám, takže vážně nevím.Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

za sebe doporučím IPS, odezvu u nových LCD nemusíš podle mne řešit

Děkuji za rady, máte pravdu, TN už jsme zavrhl, to bych si moc nepolepšil, ale když koupím IPS, rozdíl to snad bude znatelný.Co říkate na tento:http://www.alza.cz/23-lg-23mp55h-d1469406.htm ? Je sice snad nejlevnější, ale jinak nějak špatně nevypadá (kromě toho, že je to LG).Jinak nepočítám s tím, že mi vydrží 8 let, jako ten, co mám teď.

projdi si na něj nějaké recenze a pokud to jde, tak se na něj zajdi někam podívat. U některých IPS lidi tvrdí, že při sníženém jasu blikají. Já svůj IPS kupoval poté, co jsem si daný model vyzkoušel a žádné blikání nepozoroval.

Kupovat v roce 2015 TNko mi přijde jako blbost.. To je dobrý opravdu tak na ty hry... IPS je mnohem universálnější, má lepší barvy, lepší poz. úhly a horší odezvu.. Ale to nejspíš ani nepoznáš...

Nevím hloupost nic horšího než toto bych nebral:http://www.alza.cz/27-dell-u2714h-profession... je to spolehlivý monitor, i když jen FHD ovšem za tu cenu a na hry při 27" nemá problém. Raději došetři.

vtipálku, on vybírá 23" za 3.5k Kč a ty mu navrhneš monitor skoro za 8 litrů... A já se mu zdráhal nabídnout kapku levnější U2412M, který dneska stojí kus přes 6 tisíc...http://www.softcom.cz/eshop/dell-24-lcd-u2412m-... a bohatě by mu stačil...

Je mi líto v tomto už nebudu ustupovat. Nic mu nikdo nenařizuje, dávám mu jen dobrou radu na zvážení a stojím si za ním. Sám bych nemohl nic pod 27", pracovně 30" a vím co píšu. Kdo jednou zkusí právě hry na větších plochách chápe co píšu. A došetřit snad může ne?_Stejná věc je zvážit nekupovat +2K monitory pracovně a neudělat chybu pro počkání na ještě lepší cenu a nákup 4K.