» Poradna » Windows (a jiné OS)

Náhrada Průzkumníka Windows10

I když kvůli některým vlastnostem používam tento prográmek, chci se zeptat na tipy, jak ho plnohodnotně nahradit. Dvouokenní manažer souborů typu TotalCommander je ok, ale podle mne nějak zaspal dobu. Například práce se sítí je zde krkolomná. Nebo aspoň mě nejde provozovat. Bez pluginu síť není přístupná (?) Ví někdo něco o nějaké "kombinaci"?Děkuji předem za tipyPetr

Odpovědi na otázku

Z linuxu jsem zvyklý na taby v "průzkumníkovi" takže jsem na windows mašině zkoušel např. Explorer++ - mrkni na něj:https://explorerplusplus.com/ale každý má jiné preference...

Pekny programek. Ake dela zvuky a nevidim nikde nastaveni pro vypnuti.

Tak reseni existuje, otevrit program v resource hackeru a smazat resource WAVE/235/3081. A program je pak o 11KB kratsi

Unreal Commander

To, že vy neumíte pracovat s dospělými správci souborů neznamená, že ty programy jsou špatné. To, že vy neumíte rozchodit síť znamená jen to, že jste totální lama. TC uměl pracovat se sítí tak, že se doteď nějakému Exploreru ani nezdálo, už někdy od první verze. Problém není v TC ale mezi židlí a klávesnicí.

Vidím to stejně. Uživatelů TC je tady myslím celkem dost, ale nepamatuju, že by si někdy někdo stěžoval na krkolomnou práci se sítí.

jo, u TC je to spis prave naopak

Nikoli, TC vůbec nezaspal dobu a práce v síti, FTP a jin věci jsou v něm naprosto v pohodě. To, že ty s tím neumíš, to je jiný věc.

Double Commander - klon Total Commanderu.

Tak to tady chybí už jen Salamander https://www.altap.cz/cz/

ještě Far Manager

A nesmrtelný Volkov Commander 4.05.

ale ten se uz asi nevyviji a snad uz ani nepodporoval dlouhe nazvy, ale nevim a hledat to nebuduja ale vazne pouzivam ten Far, mimochodem i proto, ze je i pro linux v textovem rezimu, tedy skoro stejne ovladani win / linux konzole / linux GUItextovy rezim umi i midnight commander, ale na nekterych distrech jsem mel problem s instalaci, chce to zbytecne moc podpurnych balicku

To byl spíš vtip. Ale před lety se občas hodil, když nešlo nějaký soubor nebo adresář normálně smazat.

většinu programů ti tu už vypsali jiní. hardcore - tak command line - taky zvládne vše co potřebuješ. akorát to není 'klikačka'btw. pokud potřebuješ do TC plugin na síť - buď je to něco atypického nebo neumíš tu síť správně nastavit. já nepotřeboval plugin do TC a ani do double commanderu pro připojení FTP serveru na RPi nebo na telefonu s androidem

kdyby TC uměl všechno co potřebuji, tak na WinExplorer ani nekliknu. Proto to takhle kombinuju. U té sítě je to asi ta druhá varianta, neumím to nastavit, prostě se mi nezobrazí pod ikonkou monitoru na liště to, co chci.

co používáš za verzi, lištu máš default nebo sis ji přenastavil?nevím co si mám představit 'pod ikonkou monitoru' máš dvě možnosti:- polezeš na síťový disk přes místa v síti- nebo si daný síťový disk/adresář namapuješ/připojíš (jedno zda přes tc/průzkumník) na diskovou jednotku (třeba z) a pak ji v tc nahodíš jako oddíly (c: apod)v obou případech ti může dělat problém nastavení šifrování u sdílení souborů -> některé starší windows umí jen 48b a např win 10 používá defaultně vyšší

nemusí mapovat ani lézt přes místa v síti, předpokládám, že na sdílení mezi win mašinama používá sambu, tedy stačí místo c:\ napsat smb://ipadresa nebo nazev pc

verze je 9.50, používám pouze lištu s disky, ikonka monitoru (Místa v síti) je zde:https://pasteboard.co/JS0ny3z.jpg...Můj problém je opravdu mezi monitorem a židlí, jak to někdo výše inteligentně připomíná. Nejsou zde samí it experti ale i lamy. Právě problém živě fóra je ve této neomalenosti. X let se ptám na různé věci na jiných fórach ve světě na cokoliv co potřebuji a nikdy nikdo nehodnotil pc znalosti. Je to projev cz/sk ega?...Win10 mi prostě nejde nakonfigurovat síť jak to bylo kdysi ve starých sedmičkách. Tam to v TC šlo jaksi samo. Nic jsem nenastavoval. Převzal nastavení sítě z win obecně. Homegroup zde není, takže uznávám, že to není nižší "kvalitou" sw. btw TC považuji za jeden z nejlepších file manažerů vůbec. Tím spíš jsem asi na něj víc přísný Toť vše. Jestli má někdo vůli a trpělivost mi s tím poradit, jak zprovoznit privátní síť, budu mu vděčný. díky moc sethe, tobě zvlášť za rady, které jsou pragmatické. Když jsem to udělal (již předtím), šlo to tak dva dny. Záhadou bylo pak to, proč ne dál.

Není jednodušší se naučit základy s Průzkumníkem, než pak někam přijít a bez TC být vyřízený..?

Naprosto souhlasím, onehdá jsem viděl "odborníka" o serveru který bez TC nebyl schopen pracovat.Já jsem tyhle dvou okenní nesmysly opustil spolu s DOSem ... denně sedím u Linuxu/Windows/MacOS a není problém pracovat přímo s utilitama které nabízí daný OS

Nejde o základy, ale o to, co daný program umožňuje a jak to daný člověk potřebuje/využívá. To je jako napsat, není lepší se naučit základy s malováním, které je všude místo používat GIMP

Ano, ale jak někdy pozoruji, někteří nejsou bez TC schopni ani zkopírovat soubor.

pravda je, že je neskutečné, kolik lidí si zvyklo mít TC místo blbého Průzkumníka a navíc ještě pravidelně klikat na čísílka po startu - asi to považujou za test inteligence, nebo co...Chápu, že někdo potřebuje pokročilé funkce, ale často mám pocit, že někteří používají TC jen aby se neztrapnili, že jim stačí Průzkumník.Mně na Win mašinách Průzkumník obvykle stačí, akorát jsem si tam musel externím nástrojem přidat podporu tabů, která je samozřejmostí i u něčeho tak spartánského jako je PCmanFM...

Jasně že průzkumník v zásadě stačí, ale proč používat něco tak zoufale neergonomického ?

řekl bych, že tebou zmíněná "ergonomičnost" je (pokud to porovnáváš s TC) spíše subjektivní hodnocení. (teda nemám delší zkušenost s omalovánkovým průzkumníkem ve W10).

Porovnávám to s "commandery" kteří vyšli z principu NC. Originální NC už jsem nepoužil hodně dlouho. Ano jistě, je to subjektivní, jako nakonec všechno. Nebo je snad někdo z nás "objektem" ?

Tak určité funkce se dají hodnotit objektivně, ale to co kterému uživateli vyhovuje je druhá věc... Neříkám, že mi Průzkumník vyhovuje, ale dvoupanelové manažery mi na běžné použití taky úplně nesednou... Mám radši taby.I když já si moc vybírat nemusím - Dolphin umí jak taby, tak rozdělení na dvě okna ala TC...

Kámo jediný na co v TC potřebuješ ohledně sítí plujin je prohlížení HTTP a HTTPS (explorer to taky neumí), což je věc, kterou skoro nikdo nevyužijePřístup k SSH (explorer to taky neumí)tak co tu kafráš. A to že s tím neumíš zacházet není problém programu, ale toho elementu mezi židlí a klávesnicí

A původní NC jste vynechali Já doporučím záložkový Explorer neboli: QTTabBar >>> http://qttabbar.wikidot.com/

taby umí přidat i Cloverhttp://en.ejie.me/

Taky bych doporučil dvouokenní manažer, dokonce TC byl první program který jsem si kdy koupil, protože nástroj který používám mnohokrát denně a instaluju jako prvn věc na novém systému prostě chci podpořit i když jej lze provozovat na tlačítka 1..2..3File explorer ve windows od doby kdy po skoku o úroveň výš umí zůstat označený na složce ze které právě vylezl, začíná být použitelný, i když zdaleka né tolik jako TC a podobní. Možná by pomohlo napsat, proč hledáte náhradu za file explorer. Co je na něm to nevyhovující. Jinak práce v síti je i v TC použitelná, jestli myslíte okolní počítače a podobné věci. I když je pravda, že při discoveringu sítě vždycky TC zamrznul a nerozmrznul dřív, než to dokončil. Nevím jestli to dělá stále tak blbě, že ani neumožní vyskočit zpět a na discovering se vykašlat. Každopádně tohle je jediné co bych mu po stráce sítě vyčetl.