Náhodný zrychlení otáček u nové GPU.

Dobrý den, nedávno jsem koupil gpu 2070 a stávalo se mi to, že když hraju nějakou hru, tak občas se občas větráky roztočí na max a hned zase zpomalí na normální rychlost. Poté jsem gpu vrátil a vzal si jiný model ale taky 2070 a děje se úplně to samí. Nemá to vliv na výkon, všechno jede jak má ale asi to náhodné zrychlení není úplně v pořádku. Chtěl bych se zeptat, jestli by někdo nevěděl čím vy to mohlo být.Moje pc sestava: i5-8600k, 16gb ram DDR4 2133, Seasonic Focus Plus Gold - 650W

Odpovědi na otázku

Teplotou.

To je pravděpodobné, ale to neznamená že je to špatně.

Jaký model jste měl a jaký máte teď?Dle čeho soudíte že to není úplně v pořádku? Procházel jste kód biosu a byl jste u toho když se to navrhovalo že to s takovou jistotou víte? Zvláště pokud to dělají dva rozdílené modely je zarážející.Jaké otáčky mají ventilátory před tím než se roztočí a kolik otáček mají na "max", víte jaké jsou max otáčky toho ventilátoru? Jakou máte křivku regulace otáček?Už jste kontaktoval nějakou technickou podporu výrobce té karty? Oni vám mohou lépe vysvětlit zda je to chování dobře nebo špatně, případně navrhnout řešení.

No docela si potrpím na tichý chod pc. Zní to jak kdyby ten pc túroval :D Je to takový nepřirozený. Stará GPU to vůbec nedělala. Mohu se zeptat kde bych mohl najít tu křivku regulace otáček ?

No pořád tady nevidím důvod že by mělo být něco v nepořádku.Stále jste nenapsal model těch dvou karet, je totiž možné žekarty mají méně účinné chlazení a při zátěži prostě v jednu chvíli stoupne spotřeba tak že ty ventilátory spustí na vyšší otáčky, stará karta (kterou opět nezmiňujete) mohla mít jiné chlazení, jinou spotřebu (a tudíž i jiné vygenerované teplo) atd.Stejně tak netuším jak citlivý na hluk jste a to co vám přijde jako túrování může být běžný provozní hluk.Proto opětJaká byla stará grafika? Nejen typ ale ideálně konkrétní modelJaká model byla ta vrácena 2070 a jaký model máte teď?Při čem vám to "náhodně" spouští?Jaké jsou teploty karet když netůruje a když ano?Nastavení ventilátoru můžete udělat třeba v EVGA PrecisionX OC (nevím zda podporuje Turing), nebo jiné podobné utilitě (třeba má výrobce karty svou vlastní, ale EVGA nebo třeba MSI lze použít pro všechny karty), nicméně s ohledem na to jakým způsobem se dotazujete bych nedoporučoval se v tom hrabat. Výrobce ví jistě lépe než vy, jak je potřeba jeho kartu chladit a je to on kdo vám za to že to bude fungovat ručí (u nás pravda zprostředkovaně přes prodejce).

Máte můj obdiv. Trávíte čas popisem s vysvětlováním a dotazováním se na základní údaje, které měl dotyčný "XY" automaticky sdělit již v dotazu. Já už na tyto typy bez nejdůležitějšího (konkrétního) info nereaguji, protože mne již nebaví se zpětně dotazovat, popř. si s takovými (a že jich je tady na poradně pořád dost) "hrát" na věšteckou kancelář.

stará gtx gigabyte 1060 6gb, 1. nová gigabyte windforce, 2. nová msi armor 2070. Teplo ty absolutně v pořádku i při dlouhém hraní: 60-70 max. Nemá to žádný vliv na teplotu Pc je absolutně neslyšící a při okamžiku kdy nastane ten jev tak to je dost hlučný třeba tak na 2 vteřiny. Děje se to jen při náročnějších hrách. Myslel jsem si, že to můžou omezovat třeba ramky, který jsou trochu pomalejší.

1. nová gigabyte windforce 2070

No a? Nech to na kartě, ona na rozdíl od tebe ví, kdy potřebuje chladit víc. A ne, s RAM to fakt nesouvisí.

Je to normální chování. Do 60C je pasivní, a když teploty překročí tuto hranici tak se větráky roztočí (na max) a pak se otáčky srovnají dle regulační teplotní křivky.Vracet tu kartu kvůli těmto vlastnostem ??? Když si něco kupuju tak si o tom nejdřív přečtu, abych pak neřešil triviální chujoviny.