» Poradna » Windows (a jiné OS)

Náhodné probouzení PC

Ahoj, u NTB s win 10 se mi stává, že po určité době (v řádech hodin) se PC sám probudí z režimu spánku. Absolutně netuším čím by to mohlo být. Při příkazu powercfg - lastwake se mi vrátí, že PC byl probuzen prostřednictvím "power button". Nicméně pokaždé je víko ntb přikryté a pwr button tedy nemohl být zmáčknut.V možnosti napájení jsem zakázal časovače pro probuzení. (C:\WINDOWS\system32>powercfg -waketimersThere are no active wake timers in the system.)V nastavení síťového adaptéru nemám zatržené „Povolit zařízení probouzet počítač“Myš ani klávesnici připojenou nemám, takže tyto nemohou pc probouzet, navíc víko je zavřeno a ve správci zařízení je probouzení zakázáno.(C:\WINDOWS\system32>powercfg -devicequery wake_armedNONE)Bios mám nějaký pro retardy takže krom času tak nemůžu změnit skoro nic.Nemáte s tím někdo prosím zkušenosti? Díky moc

Odpovědi na otázku

Běž do Plánovače úloh.Zapni historii (je defaultně vypnutá)Až se PC zase "probudí", do této historie se podívej (orientuj se podle času)a máš "viníka".Nakonec tuto úlohu zakaž.Poznámka: PC dokážou (kupodivu, jak bylo zjištěno) probouzet i úlohy které to nemají v nastavení "zaškrtnuto".

Historii jsem zapnul ale po opětovném probuzení nic neukazovala ... Ani jeden záznam

Běž do Prohlížeče událostí a vyfiltruj si system > power-troubleshooter

power-troubleshooter mi jen ukáže že to bylo tlačítko napájení .. nic víc .. historie v plánovači taky nic neukazuje

Asi se teda mačká samo....Třeba je opravdu vadné - je v něm zkrat...

To mě nenapadlo, nicméně se zapíná jen ze spánku .. Tak snad tam nic nezkratuje.Pokusil jsem se probudit přes touchpad pak hodit příkaz do CMD a stejně se mi vrátil power button ... Ve správci zařízení ale u touchpadu není možnost zakázat probouzení (ani v biosu). Nějaké tipy jak ho "vyřadit"? Díky moc

A máš u touchpadu ve správci zařízení "povolit zařízení probouzet počítač" odškrtnuto?

Ještě to pak dělaj blbý zlý duchové.