» Poradna » Web a internet

Nahlásit email útočníka

Dobrý den, potřeboval bych poradit s jistou věcí.Jde o to že se mi dnes přihodila nepříjemná věc, co jsem se přihlásil na instagram, zjistil jsem, že se mi do něho někdo dostal. Měl jsem změněnou profilovku a když jsem chtěl změnit heslo, tak požadavek na změnu hesla šel na úplně jiný email než mám já. Naštěstí se mi v nastavení instagramu povedlo propojit účet instagramu s mým emailem. Ihned jsem si změnil heslo. Každopádně jde mi o to, že v tom nastavení jsem viděl celý email útočníka. Proto bych se chtěl zeptat, jestli někdo nevíte o nějaké stránce, kde bych tento email útočníka mohl nahlásit či něco takového. Doufám že jsem to napsal pochopitelně. Děkuji za každou odezvu a radu.

Odpovědi na otázku

Nevíme a hlavně by to k ničemu nebylo. Ale víme, že bys na všech službách měl mít kvalitní heslo (na každé službě jiné!!!) a mít zapnuté dvoufaktorové ověřování (kódem SMS), pak bys takové problémy nemusel vůbec řešit.

Hesla jsem si všude změnil, kde je to možné dal jsem i dvoufázově ověření.Hlavně toto bylo podruhé co se mi stalo. A mám podezření že to byl i ten samý útočník co se mi snažil se dostat na účet i teď. Každopádně to tedy asi nechám být. Ale děkuji za reakci.

Nemáš za co. Takové útoky zkouší útočníci snad na každý účet. Takže dnes už je potřeba brát zabezpečení opravdu vážně, alespoň u služeb, o které ti jde. Teď s dvoufázovým ověřováním už to bude ok :)

jak by se ten útočník dostal přes ověření skrze SMS pokud nemá váš telefon nebo přístup k emailu.

Když se mi to stalo poprvé, útočník mi i změnil heslo a začal mi na profil dávat porno obrázky, takže nic příjemného to nebylo, napsal jsem na podporu a ti ten účet do dvou hodin smazali.Tak jsem si založil nový účet a dal tam jen jiné heslo a jméno.Ale byl jsem blbý a naivní když jsem si myslel že se mi to podruhé už nestane.No, a dneska to přišlo zase naneštěstí se mi ještě povedlo heslo změnit a dát tam i to dvoufázové ověření. Teď už to budu fakticky brát vážně.

No, a dneska to přišlo zase naneštěstí se mi ještě povedlo heslo změnitJe to smula kdyz se ti povedlo heslo zase nanestesti zmenit, kdyz pominu spatne zarazenou carku chybejici pak za "zase". Me se nastesti podarilo utrefit heslo po pul roce v @centrum.cz.

Není třeba se k tomuto tématu už nějak vyjadřovat.

jaký je ten email já už si ho podám

jiri.kajinek@seznam.cz