» Poradna » Programy

Naformátování HDD!!! Divné chování! Odborníci, jste-li zde,

mám nějakým způsobem poškozený HDD. Mám Win XP a disk zřejmě NTFS. Potřebuji HDD nějak naformátovat, ale klasický způsob format c: nefunguje. Win XP nejde taky spustit. Jakým způsobem mám HDD naformátovat. Díky

Odpovědi na otázku

a cim na ten disk lezes, z bootovaci diskety W98 ???jestli jo, spust FDISK a smaz vsechny oddily (neDOSovske) . teda pokud ti nevadi ztrata dat.

NO, zkus spustit Recovery console, a pokud nepojede, tak ho pripojit jako slave do jinyho kompu s WinNT/Win2000/WinXP a pretahat data. Pak uz vesele formatovat, pripadne zrusit oddily, v nejhorsim pripade LLF ...

Spusť si normálně instalaci (boot z CD), a až dojdeš k místu, kde se tě ptá, kam instalovat, máš tam možnost odstranit oddíl, takže jej odstraníš a vytvoříš znovu a pokračuj v instalaci na čistém HDD