» Poradna » Ostatní

Nadmerne zobrazovanie reklam - virus

Dobry vecer. Par dni sa mi zobrazuju na internete rekalamy na strankach kde sa predtym nezobrazovali (napr. Wikipedia), alebo aj nadmerne viac reklam, rozne vyskakovacie okna s reklamami,....Pozrel som sa do Progrma Files a boli tam nekae UniDeals,... asi 4 dalsie programy. Odstranil som ich, ale reklamy sa stale zobrazuju rovnako.Skúsil som kompletny sken PC s Avira (free). Nasiel 2 vírusy CoinMiner.CL.114830. Neviem co to je, ale podla názvu by sa dalo vydedukovat, že ide o spyware kotry tazi kryptomeny (Bitcoin, Peercoin, LiteCoin,...) alebo sa mylim?Dalej som skusil AdwCleaner (v minulosti mi pri podobnom probleme pomohol) ale tiez nic nenasiel.Pouzivam rozsirenie do prehliadaca Ghostery a vsimol som si vyssi pocet trackerov na roznych strankach. Predtym som mal napr. tu na Zive maximalne 6, teraz mam 24.Takmer na kazdom webe mam tracker simpli.fi, gemius, adform, rubicoin,.... (trackery Google a FB nepocitam)Pouzivam prehiladac Google Chrome 41.0 64 bitDakujem, pekny vecer

Odpovědi na otázku

na tuhle havěť se mi nejvíce osvědčil Eset online scanner - je to zdarma jednorázové vyčištění PC - ne dlouhodobá ochrana.Před zapnutím scanneru zatrhněte volbu detekci a odstranění potencionálně nechtěných aplikací

Ďakujem, zajtra skusim a dam vedieť :)Zatial dobru noc

Dobrý den, stalo se mi úplně to stejné a nepomohl žádný program a ani žádný program nikdy nepomůžeš. Jsou dvě varianty. Kompletní reinstal - formátovat disk (osobně to dělám 3x ročně) nebo bod obnovy. Jinak žádný program a hlavně ne ty free programy nic nenajdou a když ano tak to nevyčistí 100%. GL

3x ročně reinstalace OS?to jsi pěkné čuňátko uživatel, co?

Jojo tak důvěřuj ESETu a další sra*kám a držím palce až tady budeš potom vypisovat že ti taky něco nejede a máš zavírovaný PC xD

3x rocne preinstalovavat windowsy ??? Preboha co na tom robite ked to treba kazdu chvilu preinstalovavat ? Pracujete ako tester pre nejaku firmu kde sa naistaluje aplikacia a potom sa skuma ako sa bude spravat v danom operacnom systeme ??? Lebo ziadny iny rozumny dovod ma nenapada

to víte. Porno je humus

No, rad by som skusil podotknut, ze vo Windovsoch sa daju pouzivat aj ine ochranne prostriedky ako Windows defender a Brana Firewall od mrkvosoftu. Ja mam mam Kaspersky Internet security + Spybot S&D a Win 7 som nepreinstalovaval od 09/2009 do 02/2015. Preinstalovaval som to len koli tomu ze som kupil novy SSD disk. Inak naozaj nevidim dovod preco by som to mal robit. Aj ked beham po vselijakych strankach, nemal som ziadny problem s podobnymi blbinami a windows slapal uplne bez problemov.Len ma teraz tak napada, ze ak je po 3 mesiacoch vase PC v stave ze ho treba preinstalovat koli reklamam rootkitom a malwaru, odporucam koli vacsej zabave a adrenalinu vykonavat z takehoto PC platby cez internet a pouzivat internet banking v co najvacsej miere. To si len potom uzijete srandy - omnoho viac ako len zabity vikend s preinstalovavanim systemu

Možná se budete divit, ale windows nepřeinstalovávám každé 3 měsíce proto, že tam mám nějaký problém nebo viry atd. Přeinstalování OS není každé 3 ale 4 měsíce ach ta matika, asi špatný vzoreček v excelu co? Nicméně dělám to z nějakého mnou ověřeného důvodu. A přiznám se, že taky ho nemusím reinstalovat, a potom můžu žít s pocitem, že nějaký defender a blbosti kolem mě uchrání od nezvaných návštěvníků

len tak pre zabavu..... Aky je ten "Váš overeny dovod" ? Fakt by som to rad vedel, mozno to zacnem robit aj ja....

Pak nezapomeňte běžet na novinky.cz a brečet že vás někdo okradl a podvedl, protože vám dorazil nějaký email a vy jste ho otevřel. a váš užašný defender vás neochránil. Takže jsou dvě varianty - utíkejte do NOVY a plačte nad tím, že jste hlupák oni se vám další hlupáci složí na nové boty pro dítě do školy, nebo jeďte do ameriky a zažalujte firmu která je tvůrcem SW, že neodhadla vaši hloupost a neochránila vás před virem. V Americe jsou zvyklí na hloupé soudní spory. Držím palce.

Ano, mate pravdu. Podla mna by sa mal windows preinstalovavat 4x mescne, a 1x za rok treba cely pocitac s monitorom, tlaciarnou, klavesnicou a aj mysou rituálne upáliť... Káble treba postrihat na male kusky aby tam nezostali nejake zbytkove dáta ktore by sa dali zneužiť.Vzdavam sa, toto nema zmysel.... Ako sa hovori, niektorym ludom cez rozum neprejdeš Pre autora otazky- riesenie som pisal dole, potom napis ako si dopadol.... zaujima ma to. Peto.

vy se určite živíte v oblasti IT. Typuji. "ajťáček" všeznalec v nějaké firme o 3 zaměstnancích ? :D jste obyčejný joker!! leštíte si zde ego?

Avira Free nie je moc najstastnejsie riesenie. Stiahni si 30 dnovu verziu z Kaspersky Internet Security alebo Eset Internet Security. Dalej Spybot S&D - link http://www.safer-networking.org/mirrors/ - Hned po spusteni treba aktualizovat databazy, spustit scan, dat imunizovat. Potom napis ako si dopadol

Ďakujem, skusim aj ten Kaspersky

Prostě máš nějaký doplněk v prohlížeči který nechceš, opakovaný dotaz.

Takže skúsil som ESET. Našiel iba 1 vírus a to CoinMiner. Reklamy sa stále zobrazujú rovnako.

Ty nemáš virus, ty máš bordel v doplňcích prohlížečů chápeš to. To není virus je badware něco jako šmejd co ti mlátí babičku, když nechce mixér za 40 litrů, jasné?

Aha, ďakujem, ako ich možem odstrániť?Preinštalovať Chrome som už samozrejme skúšal

Kde jsou doplňky asi víš. Problém je, že je to badware (zlý ...) čili sedí někde pod Userem (adresář pod OS) a tam si hlídá všechny prohlížeče. Prověř to, zda tam nemáš něco co jsi neinstalovat vědomě. Pak se musíš zbavit té binárky (User) která se ti opakovaně instaluje.1. Pryč po Userem.2. Pryč po SpuštěníPoStartu.3. Případě pryč z registru (jen známé položky!)Restart.

Jo co máš nebo ne aktivní ti poví SprávceÚloh, u souboru (EXE, DLL) kde si nejsi jist můžeš prověřit posláním na Jottiho (nespouštět, jen odeslat):http://virusscan.jotti.org/cs

http://ulozto.sk/xTkdHhiW/spyhunter-4-18-9... spusť ako portable, aktualizuj ale neinštaluj

Ďakujem nuda, skusim to... Doolph z tvojej odpovede som moc toho nepochopil :)

Pokud ne svěř PC někomu kdo si s tím poradí.

Nuda velmi pekne ďakujem....Ten SpyHunter našiel asi 250 virusov (všetko AdWare).A reklamy sa uz nezobrazuju :)Ale Ghostery mi ukazuje stále veľa trackerov aj keď sa prihlasujem na PayPal,...

"Ten SpyHunter našiel asi 250 virusov (všetko AdWare)"fakt ty se nauč zálohovat OS, páč to budeš potřebovat:Zálohování rozšířené:Integrované v systému (Windows 7 / 10TP):http://abload.de/img/snap54096mcrd.pnghttp://abload.de/img/snap7627m7uwz.pnghttp://abload.de/img/snap762837uxw.pngAcronis / TrueImage a DiscWizard k diskům Seagate: http://abload.de/img/snap74981orna.pngAOMEI / Backupper (boot médium, oddíly, nastavení):http://abload.de/img/snap7648uju0h.pnghttp://abload.de/img/snap7649y9ufc.pnghttp://abload.de/img/snap7650i3ugk.pngEaseUS / Todo Backup Free (boot médium, oddíly, nastavení):http://abload.de/img/snap7651gvuzp.pnghttp://abload.de/img/snap76528juhq.pngJak to pracuje. Zálohuje to přímo sektory disku, obnova pomocí boot média je jistější.Před čím to chrání. Před pakárnou nové instalace OS, komplet uložený stav OS, SW, nastavení, aktivací, aktualizací, HW selháním disku a viry. Obnova na jiný disk (typ i kapacita) není problém.A pokud nerozumíš Wikina ti napoví. Nebo weby jednotlivých programů.

Ďakujem pekne za návod, ale ja viem zalohovať OS Kedysi som to robieval, ale teraz už nie.Všetky doleźité dokumenty- fotky, fakturý,..... a aj inštalačky programov si zalohujem externe na externe disky. Takže keď sa niečo udeje s PC, tak radšej reinstall.Všetky nastavenia a inštalaciu programov mám do hodinky hotovu :)

Ne, tak asi proto to máš zanešené.Já svá data mám vždy na jiném oddíle / disku než OS.Čili nejen je zálohuji (kopírováním), ale také mohu kdykoliv obnovit jen OS.Tím šetřím své nervy na nesmyslné opakované instalaci, aktivaci atd. .

Ok, veď ja ti to neberiem :) Každý máme svoje sposoby :)

Já ti to nebudu brát, za sebe OS instaluji jen ve dvou případech, na NB (mám rád čistou instalaci) a na novém PC, kde není OEM. A jinak se vždy vracím max. k první základní záloze, je to rychlejší než jakákoliv instalace jednotky minut a nemusím aktivovat, vždy je.

No tak to je okey :D