» Poradna » Ostatní

Načtení videa do youtube

mám vlastní fimy/videa, které jsem natočil ještě v minulém století na starou kameru bez zvuku. A aby tyto filmy vice přiblížily atmosféru k době kdy byly natáčeny tak jsem je upravil tak že jsem vložil do filmu vhodnou hudbu se zpěvem .Po nahrání na youtube se mi za nějaký čas zobrazilo oznámení že porušuji autorská práva.....Moc se v youtube neorientuji ale je tam nějaká možnost při nahrávání videa nastavit aby toto video nebylo veřejně vidět a aby bylo zaheslované? Tím by toto video neporušovalo autorská práva? Hledal jsem v programu youtube ale nic jsem nenašel-asi blbě koukám. Poradí mi někdo? Děkuji

Odpovědi na otázku

Na YouTUbe to proste nedavej. Muzes je dat jako soukroma, ale za copyright ti je myslim sundaji furt.

Ne, YouTube je z hlediska porušování autorských práv jedno, jestli máš video veřejné nebo soukromé. Prostě ho tam nemůžeš mít.

díky za Vaší reakci- a prosím Vás doporučte mi nějakou stránku/program kam bych si mohl tyto moje videa uložit a někomu známému v případě zajmu nechat prohlédnout ....díky

mozes skusit vimeo, mall.tv alebo podobne sluzby

Určitě nebude problém třeba uloz.to

pošli mu to video přes Leteckaposta.cz nebo nasdílej třeba přes Disk Google, OneDrive nebo něco podobného.

Ne, koukáš dobře, nic takového tam nenajdeš. Blbě jsi koukal, když sis myslel, že ukradená hudba se zpěvem bude do tvého filmu vhodná.

tak celkem logicky, jestliže chceš na veřejnou službu typu Youtube dát videa kams nacpal hudbu, cos někde postahoval na netu aniž bys zaplatil poplatky autorům. tak to logicky Google shodí kvůli autorským právům. Buď to nedávej na veřejné služby nebo tam dej hudbu, která má licenci umožňující bezplatné použití v nekomerčních videích, co seženeš zdarma např. na Jamendo.com

Nic si z toho nedělaj, youtube jsou debilové. Já tam před pár lety uploadnul grabnuté video z promoce, kde jsou jednotlivé body programu (vystupující rektoři, předávání diplomů, děkovačky, atp.) oddělené famfárami a krátkými hudebními intermezzo pár živých hudebníků, co tam byli a stáli za obecenstvem/hosty. Myslíš si, že se to video zadařilo zpřístupnit? Ne... Hned si to suverénně naklejmoval nějakej rakouskej symfonickej orchestr nebo co... 2x jsem to reklamoval a k h... Počítám, že se to ani nedostalo k žádné živé osobě, zkrátka to všechno vyřizujou roboti.

Nerozumiem u YT tej hysterii s tymi autorskymi pravami. Preco to nemozu urobit tak, ze ak uploadnem nejake video, napriklad nahrate v mojom aute, alebo z nejakej restauracie, tak by ma to upozornilo, ze s tym nezarobim ani cent, a zisk z reklamy automaticky pojde autorovi tej pesnicky? To uz nikto tak nerozmysla sedliackym rozumom?

Však to tak normálně funguje - setkávám se s tím u svých videí docela často. Pokud teda člověk nepoužije něco u čeho si autor/interpret hudby vyloženě nepřeje využití na YT - pak může být video např. zablokováno pro některou zemi nebo kontinent.

Ono to tak ale funguje. Záleží totiž na konkrétním držiteli autorských práv. On si může zvolit, co má s videem YouTube udělat, když tam detekuje jeho hudbu. A právě většina držitelů práv logicky nežádá zablokování videa, ale jen zpeněžení v jeho prospěch. Takže ve skutečnosti se docela často dá použít i chráněná hudba, pokud člověk nečeká, že na tom sám bude vydělávat.

Stretol som sa s tym u niektorych youtuberov, ktorich sledujem. Natacal vlog v restauracii, v pozadi hrala nejaka hudba a bol s tym problem. Mal na vyber, bud zmaze cele video, alebo mu vymazu zvukovu stopu, no vo vlogu je to naozaj problem... F*CK LOGIC...

Jak jsem psal výše, záleží na konkrétním držiteli autorských práv. Ten se rozhoduje, jestli chce videa (resp. zvukovou stopu) natvrdo blokovat nebo se spokojí s tím, že peníze z reklamy jdou jemu, místo autorovi videa. A co mám zkušenost, tak většinou chtějí spíš ty peníze, což je logické Ale nevylučuje to, že někteří hloupější držitelé trvají na blokaci. Na druhou stranu je potřeba pochopit, že tam nějaká ochrana být musí, protože spousta "taky YouTuberů" by si s tím jinak nelámala hlavu a používala by cokoliv cizího, co by je napadlo.

Nejaka ochrana tam byt musi, suhlasim. Ale niekedy sa to uz fakt prehana, ta hudba bola ledva pocut a rozumiet a trvalo to asi minutu, takze nebola to cela pesnicka.Uz sa to s tou korektnostou niekedy prehana, napr. nemozes robit videa ak asi chlap ak tak nesmies mat viditelne bradavky.Naposledy tie otravne hlasky s cookies a prihlasenim sa, fakt ma to uz stve.A myslil si ze nastal cas poriadne zrevidovat aj ten storocny autorsky zakon, ktory vobec nereflektuje aktualne trendy a potreby.

Jj, taky souhlasím, že by to mělo zvuky do určité délky, úrovně a kvality ignorovat, aby to neblokovalo celé video kvůli pár sekundách hudby někde zdáli v pozadí.

Prostě tam (asi) vkládáš cizí hudbu, na kterou se vztahují autorská práva. Takový problém bys mohl mít všude, ne jen na Youtube. Sice na jiném serveru bys mohl být "schovaný", ale nikdy ne na 100%. Tak si nechej tu hudbu nahrát nějakou místní kapelou třeba. Co řešíš???Já mám své stránky, mám tam jednu, blbou jednu cizí fotku a mám sakra...nebo mega v moderní mluvě...ověřené, že pro nekomerční účely ji mohu použít a co musím udělat (uvést autora, odkaz...)