» Poradna » Notebooky

Nacenění notebooku

Ahoj,potřebuji prodat notebook, protože ho už nevyužiji a chci si koupit slabší (jen na web). Potřeboval bych ho nacenit + poradit, kde se nejrychleji prodá.Jedná se o Acer Aspire E15, rok starý, kupován za cenu vráceného zboží 13500 Kč. Normálně stál 15 tisíc.Mí i5-7200u, 8GB RAM, 940MX, 1TB HDD, 15,6 FullHD, W10... je jako nový, bez škrábanců.. jen má ulomenou krytku LAN portu. Mám originální krabici, fakturu i adaptér.

Odpovědi na otázku

+ baterka má tak 95% ...

Max. 7k (pokud má licenci Win.)....

Licenci W10 má... 7k? I obchody mi nabízeli 8k... ten notebook je starej rok a funguje jak má.

Tak to prodej těm "obchodům".....

Jseš si jistej, že chceš ještě slabší? Kromě toho to nedává finanční smysl...

Jako jestli myslíš, že prodáš tento, koupíš nějaký slabší a ještě ti zbydou nějaké peníze, tak jsi hodně naivní :) Uvědom si, že okamžikem nákupu, jak ho doneseš z obchodu domů, tak ztrácí až 1/3 hodnoty a po roce ho stěží prodáš za polovinu. Takže pokud ti nevadí rozměry, doporučuji si ho nechat, protože na prodeji a nákupu slabšího opravdu nic nevyděláš.

Co je to za blbost? Za prvé, i5-7200 a 940MX už je samo o sobě slabé, takže na web už nic moc osekanějšího vymyslet nejde (na hry tohle nikdy nebylo). A vyměnit tenhle noťas, kde už koupí došlo k poklesu ceny za jiný, který po koupi hnedka taky ztratí na ceně, tj. dvakrát za sebou vyhodit peníze z okna je naprostý ekonomický nesmysl. Já bych naopak ten HDD vyměnil za SSD a pak to bude na web perfektní stroj.

Koupit slabší na web? Vždyť tohle musí web dávat jen tak tak, pomalý úsporný procesor, pomalý HDD, co by si proboha chtěl ještě slabšího? Na 4/6GB se finančně nevyplatí a je to už málo. 940MX je takovej hodně slabej základ a nic jinýho už downgradovat nemůžeš.