» Poradna » Notebooky

Nacenění notebooku + Notebook se nab

Dobrý den, mám 2 dotazy, oba se týkají notebooku Packardbell Easynote TK87, konfigurace zde (https://notebooky.heureka.cz/packard-bell-easynote-tk8... ) a zhruba 3 roky zpět do něj bylo dokoupení SSD Transcend 370S 256GB. První z nich se týká jeho ceny. Za kolik si myslíte že bych ho mohl prodat? Pravděpodobně je starý 7 let. Druhý z nich je ten, že notebook se nabíjí pouze vypnutý, někdy když máte štěstí tak i zapnutý, ale když zapnete např. Chrome, tak se nabíjet přestane a začnou blikat všechny kontrolky. Toto se děje s originální nabíječkou 19V 65W, pokud ale připojím nabíječku z nového notebooku 19V 135W, tak vše jede normálně. Nabíječku zajdu dnes přeměřit, ale pokud zjistím, že je dobrá, čím jiným to může být? Baterkou? Ten konektor do kterého se nabíječka strká jsem už měnil, ale nepomohlo to.

Odpovědi na otázku

Cena? Věnoval bych to někomu za odvoz můžeš ještě to dát na aukro a uvidíš, kam se cena vyšplhá, ale tipuju 1000-2000 max.

Za odvoz - prastarý neznačkový plasťák s dedikovanou grafikou...je div, že to ještě žije.

+ ještě ta závada nabíjení se týká taky tohodle kusu? Tak za to by vám vůbec nebylo blbé si říct peníze?

Tohle byl sra*ka už před těmi sedmi lety :) A těch sedm let používání to fakt nevylepšilo. Za tohle bych se asi styděl říct si víc, než 1000kc.

Já ani to ne, protože to má ještě vadné nabíjení.

To je fakt, zdarma školákovi na hraní.

Prodej to jako SSD Transcend 370S 256GB + bonus (dárek) notebook.

1 Pokud nepůjde spravit to napájení tak ho prodat nechci, protože je jaksi neprodejný.2. Pokud bude to napájení spravené, tak je to normálně funkční notebook, na kterém se dá úplně v pohodě pracovat. Proč by tedy nešel prodat?

Nenabíjí, protože nabíječka není schopna dodat to, co ntb potřebuje pro provoz v nějaké zátěži + nabíjení. Ta druhá jo.

Prodat pujde, ale vzhledem k výkonu a mizerné výbavě a stáří počítej opravdu kolem 1000Kč.Jestli nebude lepší obdarovat někoho v rodině.

Mizerny vykon, stari a k tomu - Packard-Bell je vicemene to nejhorsi, co se v CR kdy nekdo odvazil prodavat.Realne by to byl krasny danajsky dar. Prodavat to nema smysl, musel by se najit kupec - naprosty trouba.

Ale jistě, prodat půjde, pokud se smíříš s cenou 100-1000kč. Vyšší hodnotu 7 let starý notebook nemá, tím spíš, že to byl low-end už tenkrát v době nákupu. Kromě toho, že nenabíjí, bude v háji baterie (pokud jsi nekupoval novou). Opravdu nevím, jakou cenu by sis za takový bakelitový bazmek představoval?

Je tam zřejmě CCFL displej a tak je nutná min. 90W nabíječka. Jinak cena s SSD okolo 2tis.

Sorry, jsem si nevšiml, že je to s i3 , nVidií a LED. V tom případě cena okolo 3.500,-. Tohle jsou "držáci", je to Acer a kam se na to hrabe dnešní Lenovo do 12.000,-. A akorát vyměnit AC adapter, bude zřejmě vadný.

Podobně taktované pentium, mrtvá baterka (nová neorigo necelé 400 sta), jedno chybějící tlačítko na klávesnici... 120GB SSD, za 1000 po tom nikdo neštěkl.Takže vzhledem k problematickému nabíjení bych po tom také neštěkl.

Tak za oba je sto korun až až. Rozebrat a použít co se dá, případně prodat a zbytek odvézt do sběrného dvora.