Nacenění grafické karty

Dobrý denMám zhruba 3 roky starou grafickou kartu ASUS Radeon DUAL-RX580-O8G, 8GB GDDR5. Vzhledem k tomu že se chci s přítelkyní stěhovat do společného bytu, je potřeba financí navíc. Můj dotaz tedy zní, jakou hodnotu zhruba má tahle grafická karta. Kdy grafika je používána v cca 3 roky a šlape jako hodinky. Ceny na bazarech jsou totiž jak horská dráha, kde jedna grafika je za takovou a druhá za makovou cenu. Děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Ano, přesně tak to je. Neexistují žádné tabulky cen použitých komponentů, cena vzniká tak, že nějakou nastřelíš a buď se najde někdo, kdo ji za ty peníze zrovna chce a nebo ne a záleží na tom, jak moc na prodej spěcháš. Žádné lepší nacenění, než bazar, nedostaneš. Prostě zkus u té vyšší hranice a uvidíš, zlevnit můžeš vždycky.

Díky za smysluplnou odpověď. No vyzkouším to hodit na nějaké bazary a nastřelím nějakou cenu. Na ten prodej celkem spěchám no. Chceme se stěhovat už v červenci.Díky moc

aukro od 1 Kč a uvidíš, pokud bude rozumný kupující odklikne ti i vrácení provize

6500xt je relativne porovnatelna, trochu vykonnejsia ale dajme tomu... 5200kc msi mech. Takze za tu tvoju mozes chciet tak 2000/2500 maximalne, nech su ceny v bazare akekolvek. Osobne by som to nedal, 6500xt ma tak polovicnu spotrebu

mal si to predavat takto pred rokom... za 4rocnu nv1060 som dostal 250€/6200kc

Ja som takú GK kúpil dávnejšie za 120€ ! Dnes ju chcem predať za 80€ . Ale to je tvoje šťastie ...nastrel na bazoči !

Vykonove je srovnatelna s- Nvidia 1060, ktera je cca o cca 10% vykonejsi (r 2016)- Nvidia 970 (stejny vykon, r. 2014)- AMD RX6500XT o cca 15% vykonejsi (nova 2 roky zaruka 5500, r2022)- Nvidia 1650 Super o cca 10% vykonejsi (nova 2 roky zaruka 6500, r2019)Tvoje grafika je bez zaruky, starsi technologie z roku 2017. Takze bych od oka odhadnul zhruba 2000. Ale urcite bych dal cenu podle toho, co je na bazaru z tech srovnatelnych grafik, treba ta 1060 tam bude casto bych rekl. Ale za tu tvoji dostanes min, je podstatne min znama a ma mensi vykon. Proste to zkus a pripadne snizis cenu.

Pokud tu kartu chceš prodat jen kvůli stěhování, ale nemáš nějakou lepší náhradu za ni, tak bych ji asi neprodával, ceny šli rapidně dolů a dneska dostaneš takových 2500-3000 max, což z osobního hlediska si myslím, ti finanční trn z paty úplně nevytrhne a ještě k tomu budeš bez karty.