» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nabouraný email?

*********************************************************************

*********************************************************************Dnes jsem obdržel tento email.Zdravím tě!Mám špatné zprávy pro vás.17.07.2018 - Dnešního dne jsem narušil váš operační systém a získal plný přístup k účtu slavek@kabel1.czV ten den má váš účet (jmeno@domena.cz) heslo: sochaxyz To je zbytečné měnit heslo, můj malware zachycuje to pokaždé.Jak to bylo:V softwaru směrovače, ke kterému jste byl v ten den připojen, byla zranitelnost.Hackoval jsem router a umístil na něj svůj škodlivý kód.Když jste vstoupili na internet, byl můj trojan nainstalován v operačním systému vašeho zařízení.Poté jsem provedl úplný výpis vašeho disku (mám všechny adresáře, historii prohlížení stránek, všechny soubory, telefonní čísla a adresy všech vašich kontaktů).Před měsícem jsem chtěl uzamknout zařízení a požádat o malou částku, aby se odemkl.Ale podívala jsem se na weby, která pravidelně navštěvujete, a přišla k velkému potěšení vašich oblíbených zdrojů.Mluvím o weby pro dospělé.Chci říct - jste velký zvrhlík! Máte nespoutanou fantazii!Poté mi přišla myšlenka.Udělal jsem screenshot intimní webové stránky, kde se budete bavit (víte, o čem to jde, ne?).Poté jsem pořídil obrázek vaší zábavy (pomocí fotoaparátu vašeho přístroje). Bylo to krásné, neváhejte!Pevně věřím, že byste nechtěli zobrazovat tyto obrázky svým příbuzným, přátelům nebo kolegům.Myslím, že $227 je pro mé mlčení velmi malá částka.Kromě toho jsem na tebe strávil spoustu času!Přijmám peníze pouze v Bitcoins.Moje peněženka BTC: 15vUqauqHybEPvXYLv97WW4XwM2YHXYC1d Nevíte, jak Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 70.0.3538.102

Jedná se o spam. Výmysl, který je rozesílán na různě sebrané e-mailové adresy a pár lidí se bohužel vždy nachytá a autorovi "výkupné" pošle. Více jsme o tom psali zde:

Ignorovat a preventivne pomenit hesla.

Nic. Ignorovat a zmenit si postupne heslo na tech forech.

Nedávno mi přišla podobná zpráva na mail a jediný rozdíl byl snad v tom, že místo napadého routeru se v ní psalo o použití hesla na nezabezpečené stránce a text byl v angličtině. Nicméně vzhledem k tomu, že kombinaci email + heslo (již několik let) nepoužívám si troufám tvrdit, že se jedná o generovanou zprávu nějakým botem, který jednoduše prochází všelijaké databáze na netu s uniklými kombinacemi heslo + mail, na které pak danou zprávu zašle. => Nemá cenu se tím zabývat. Každopádně pokud heslo, které bylo zmíněno ve zprávě, stále používate, tak jej všude změňte.

Ostatně pokud by vás zajímalo v kolika (uniklých) databázích figuruje váš email, tak doporučuji navštívit stránku https://haveibeenpwned.com/

To je taky už dávno profláklá "sběrna mejlů"... to se radši budu koukat krávě do zadku, než do "sběrny mejlů" vypisovat mý mejlový adresy

Je jasné, že nic platit nehodlám. Jenom jsem měl obavu z toho, jak přijde někdo k heslu. Heslo jsem poměnil na fšech forech. Doufám

a to heslo k tomu uctu souhlasilo? Nam to prislo taky parkrat, ale zadne heslo tam zmineno nebylo.

Heslo k email účtu nesouhlasí. Ale souhlasilo k účtu na fóru.

Ale kdybys byl zvědavý, jak na to reagují jiní, tak můžeš sledovat tu peněženku:https://bitinfocharts.com/bitcoin/address/15vUqauqH... Aktuálně už dva chudáci zaplatili.A tady máš peněženku z jedné ze starších verzí tohoto mailu:https://bitinfocharts.com/bitcoin/wallet/43181074Už je sice prázdná, ale podvedených bylo o dost více.

Slušný business. A přitom taková ptákovina. Tady je další adresa: 1QHEbZG8NQT6vYCC8pyHvteNcmJ78B3ak3

taky mi to dneska přišlo a heslo vubec nesedí takže bych se tím vůbec netrápil

Před pár minutami mi to přišlo také, ... Moc bych to neřešil.Poslat mail někomu je triviální (i když je směrován jako od něj) a navíc na to ani heslo není potřeba.

Prej jsem taky dobytek, dnes v 11,30 mi přišlo.

Mě to do mého spam mailu, na který registruji všechny pochybné nesmysly, chodí pravidelně. Hned v té první vlně, co byla před měsícem nebo kdy, to přišlo 16x. A za dnešek už 4x.

Proc byly prispevky pana Inzenyra smazany?//Protože je to jen další nick místního trola. Moderátor//

Protože tu plácá kraviny?

To semtam plácáme všichni

Cíleně?

Samozřejmě, že ne cíleně, jen nikdo nikdy nemá jen stoprocentní pravdu ve všem, co řekne. Zřejmě jsi nepochopil mé odlehčení příspěvku ....

Smysl jsem pochopil, ale myslím, že se to nehodilo. Samozřejmě tu člověk plácne občas blbinu, ale dávat to do souvislosti s trollem není úplně fér vůči těm, kteří chtějí opravdu pomoct. Aspoň, že to docela redakce Živě hlídá, ale musím říct, že by stálo za to, aby sem mohli přispívat pouze registrovaní. Já sám mám sice ze zvyku anonym účet, ale registraci tu taky mám (bohužel pod jinou přezdívkou, proto se mi nechce aktuálně přecházet na ten registrovaný účet), a nevadilo by mi přejít na tento systém. Sice by to pro některé tázající byl opruz navíc, jenže na druhou stranu by ubylo otravných trollů. Ono by většinu přestalo bavit stále si přeregistrovávat účty a zakládat k nim maily pro registraci.

Tohle rozesílá, mimo jiné, SINGLES50 a podobné pofidérní seznamky. Nereagovat!

Take mi to dnes prislo, bez hesla teda, budu to ignorovat.Mimo jine protoze zadne prasecicnky na disku fakt nemam

227 dolarů? To už jsou docela levní, po mě chtěli naposled 7 tisíc dolarů, ale brali i bitcoin.

resp bitcoin byla alternativa, šlo to i hotově.

To samé dnes ve 13.00. Bez hesla, chce 290 USD. Přišlo z IP adesy 141.226.15.16.

To samé příslo nám na e-mail, prostě a jednoduše ignorovat!Někdo tomu však uvěřil a poslal jim to :DLINk: https://www.blockchain.com/btc/address/15vUqauqHybEP...

Zdravím, dnes tato ptákovina v úplně totožném znění obešla všechny naše firemní emaily. Dám ruku do ohně, že se Vám za 50 hodin vůbec nic nestane. Zaměrně se tu nechci rozepisovat proč. Nicméně reálně podobné útoky existují a "znepřístupní data na PC" (viděl jsem osobně), ale mají docela jiný charakter. Každopádně by každý měl mít nainstalovanou ochranu Anti Ransomware. Víc k tomu nechci psát.Dám Vám vědět po 50 hodinách jak to celé dopadlo. :) Pokud Vám skutečně dojde k nějaké škodě, neváhejte kontaktovat policii ČR ! ! !

Pěkná práce, heslo mi sedí odsud... fakt díky MALL.cz: In July 2017, the Czech Republic e-commerce site MALL.cz suffered a data breach after which 735k unique accounts including email addresses, names, phone numbers and passwords were later posted online.

Tak to sedí, taky jsem tam registrovanej. Email+heslo

Dobrý den, dnes jsem dostal úlně na písmeno přesný email kromě toho že nebyla zmínka o mém heslu

Mě to celkem pobavilo ;). Škoda, že nelze odepsat něco ve stylu, tak to zveřejněte ať svět konečně něco vidí

Hlavně, že to chodí i lidem, kteří žádnou kameru v kompu nemají

Včera mi přišel stejný e-mail,jen tam nebyla zmínka o heslu. A předevčírem jsem objednavala zbozi z Mall.cz. Myslíte, že to souvisí?

Jaké je v to mailu datum toho napadení?

Úplně stejné jako u prvního příspěvku 17.7.2018

A nejsem tam registrovaná

Únik z mall.cz není jediný. Tvé údaje unikly někde jinde. Nahoře máš odkaz na stránku, která umí ověřit, zda je tvůj mail v některých známých databázích. Tak to zkus, jistě ti tam něco vypadne.

Díky za radu,nevypadlo nic

Tak to bude bud z únik, který tam neoveřují nebo z nějakého spam listu. Druhé možnosti by odpovídalo i to, že ti tam nenapsali žádné heslo. Prostě jen někde na netu našli tvůj mail a hotovo. Pokud ti chodí do mailu i jiné spamy, tak na nějakém spam listu určitě jsi.S tím už neuděláš nic, ale je to ta lepší varianta. Zatím ti možná nikde ještě neukradli přihlašovací údaje.

Tak to je fakt parádní, i přesto, že to je pracovní e-mail,tak mi denne chodí až 15 spamů, který teda automaticky padají do složky SPAM, jen tenhle ne.

Tak to smaž a je to.

To datum napadení je vymyšlené, s realitou nemá nic společného...

Nesouvisí. K úniku dat z MALL.cz došlo, ale už je to minimálně jeden až dva roky zpět. Potom měnili způsob zabezpečení a už by to mělo být ok.

Sorry jako, nic bych nedal. Navíc není ani jasné, jestli to je chlap, nebo žena, nebo něco mezi - jednou píše, že "hackoval", pak zase, že se "podívala". Takže, kdyby šlo odpovědět, asi bych dotyčné(mu) napsal: mám špatné zprávy, zaplatím ti hovno. A když, tak od 1.1.2010 je stalking trestným činem – je kvalifikován v § 354 jako nebezpečné pronásledování. A stát se něco, kontaktovat PČR.

Totálna zbytočnosť, čo radíš!A) Ten e-mail už bude nedostupný.B) Polícia to riešiť nebude.Najrozumnejšie je - vymazať. Mám jednu schránku - nepoužívam často - raz do mesiaca otvorím a zavriem, aby bola aktivita - mal som tam zo 4 takéto voloviny, zakaždým z inej adresy, ovšem text bol na 100% rovnaký.... Vymazal som a - nič sa nestalo.

Mě to přišlo dnes taky.

Mimochodem, těm z vás co to přišlo, podívali byste se na hlavičky mailu? Mně to přišlo ze španělského Vodafonu

Mně z Xfone Izrael.

Také jsem dostal mail s úplně totožným textem akorát kromě hesla. Takže mohu potvrdit, že nejste jediný příjemce.

Jo jo,také mě včera přišel totožný email,jenže uvedené heslo nesouhlasí a nikdy jsem takové nemělPřislo tu někomu(v tomto spamu) heslo které aktuálně používá ??

Pratele, jedna dulezivata vec, nevim jestli tu padlo, cele jsem to necetl.Neexistuje zpusob jak zjistit, kdo zaplatil a kdo ne. Stejne jak nevime, komu patri penezenka kam prispevky chodi, nevi utocnik kdo mu je posila. Proto je to cele kravina. Tedy je mozne podpesat penezenku, ale o tom v navodu nic neni.kazdopadne ip tracker ukazuje na Izrael?

Mail přišel zReceived: from ppp25010786147.ambra.ro ([86.107.250.147]:11183)a podle tracertu je to url stejné jako IP.

Když byla první vlna, tak jsem si heslo měnil, ale ted mi mail přišel znovu. Jak tomu předejit, aby už nechodil? Jde jenom čistě o ten email? Není možné infikovat otevřením emailu jiné zařízení? Díky.

Je to jen tupý spam. Nijka se ho nezbavíš. Jsi prostě v nějaké databázi a nemáš žádnou páku, jak se z ní nechat vymazat. Neřeš to, nemá to smysl. Nic ti nehrozí.

Je to v podstatě úplně stejné, jako to, že do poštovní schránky ti také může kdokoliv hodit cokoliv a ty s tím nic neuděláš. Kromě klasických letáků (=běžný spam) ti tam může klidně přistát i papírek, kde ti bude někdo psát podobné bláboly, jako máš v tom mailu a také s tím nic neuděláš. A pouhým vhozením papírku do schránky ti přeci také nikdo sbírku domácího porna neukradne. Nebo ano?

Předejít tomu nijak nelze. Jak bys asi chtěl zabránit tomu, aby ti někdo nemohl poslat mail? A ne, nabourat ti nic nemůže, protože ten mail neobsahuje nic jiného, než ten text, tudíž zcela neškodný.

Nabouraný leda tak auto, nebo ksicht apd. Naučte se správmě posílat hromadné mejly, nešiřte červy a podobnou havěť a používejte pravidelně v poště "Spam", jak nastínil "JackBrno", výrazně se vám tyhle chujoviny omezí až i dočasně přestanou. Dočasně proto, že vývoj se nezastaví a pořád se něco "vylepšuje"

Zdravím Vás přátelé, navazuji na svou odpověď ze dne 16. 11. 2018 20:46.Pochopitelně se po vypršení 50 hodin na zaplacení vůbec nic nestalo ...Dobrá zpráva pro všechny: nemáte napadené počítače, nemusíte se vůbec bát.Žádný virus Vám nahraný nebyl, Váše data nikdo nezkopíroval, nikdo Vás nesledoval. Smažte to a nezatěžujte si s tím hlavu.Asi každého pouhého uživatele PC překvapí, že dostal email sám od sebe.Špatná zpráva je, že použít Vaši emailovou adresu může úplně každý, aniž by se na Váš účet přihlásil a znal heslo. Nemusí to být programátor ani hacker. Stačí najít ty správné stránky, kde se o vše postarají, že to i ve zdrojovém kódu vypadá velmi důvěryhodně. Mužete si na svém emailu nastavit, že když přijde zpráva z Vaší adresy, má se přesunout do spamu, nebo rovnou smazat, což je nejlepší. Naštěstí jejich email není dobře promyšlen a dá se s jistotou určit, zda ho brát vážně nebo ne. Pokud tu napíšu, čeho jsem si selským rozumem (ne programátorským) všímal, tak své útoky zdokonalí a příště se bude hůře rozpoznávat, zda jde o reálný útok nebo ne!

Předmět: Váš účet byl ohrožen: kolarsky_rk@itv.hbnet.czDěkuji za odpověď.

Tak mi to dnes přišlo taky. Email v čínštině s heslem.Heslo nesouhlasilo s heslem, které používám do emailu. Ale bylo to heslo které jsem používal do emailu v minulosti a dnes již do některých diskuzních fór, kde jsem se registroval dříve.Pro jistotu jsem hesla u všech služeb, co používám změnil.

Nakonec jsem zjistil, že samotné heslo uniklo 3x a emailovka unikla v roce 2012 z QIPu který jsem používal pro přístup do ICQ.

Zdar. Podobný email jsem dostal taky, nejdřív mě to trochu vylekalo (email obsahoval i plané, několik let neměněné heslo - vím,vím, není to moc prozíravé) ale co si budeme nalhávat... čisté svědomí tak úplně nemám. Nicméně trochu sem pogoogloval, našel služby kde je možné prověřit kde moje heslo uniklo. Nahlásilo to úniky z mall.cz, adobe, linked in. Tak mě to uklidnilo. Máj jinou věc, s předmětem diskuse související. Přítelkyně dostala od ježíška nový mobil (iphone), tak si tam hned instalovala apky a mimo jiné si zprovoznila na toho výchozího email klienta email, centrum, stahování přes pop3. Druhý den si všimla, že bezprostředně poté co si pop3 zprovoznila (24.12. 21:30) z jejího emailového účtu začaly odcházet desítky emailů (spamů) , ve francouzštině, adresované na vesměs francouzké emailové adresy, obsahující dost zajímavou nabídku sexuální povahy. Současně začaly chodit zprávy o nedoručitelnosti těchto emailů. Zajímavé na tom je, že emaily odcházely z jejího účtu, byly v Odchozí poště. Takže zjevně někdo, nebo spíš něco, mělo skutečnou kontrolu nad emailovým účtem.Odesílané emaily ale neobsahovaly žádný škodlivý odkaz, zavirovaný soubor... jen text s nabídkou na užití si spousty pornolegrace....Naprostá většina emailů se vrátila jako nedoručitelné.K problému s výhrůžkou zveřejnění videa ... kdybych já byl ten hacker, měl ty videa, chtěl ukázat že to myslím opravdu vážně, poslal bych aspoň fotečku... Přiznám se ... v takovém případě bych ... nevím ... zaplatil? Znám jednu firmu v Německu. Někdo jim kompletně zablokoval firemní síť, vymazal všechny data (vesměs klientský). A že jim je vrátí až zaplatí . V bitcoinech cca 100k EUR. Byly úplně v pr... Přemýšleli, šli na policii a tam jim řekli ... Haha, Severní Korea ... no ... my vám data nevrátíme... jestli je chcete zpátky, zaplaťte. Nejste první, a bohužel ani poslední. Zaplatili a jako mávnutím kouzelného proutku ...