» Poradna » Ostatní

Náboj na deskách kondenzítoru

Ahoj, vím, že to nesouvisí s počítači, ale věřím, že se tu najde spousta lidí schopnějších než já a přijdou na to. Dostal jsem příklad ve fyzice: Deskový kondík, který má kapacitu 6×10E-12F a mezi jehož deskami je vakuum má vzdálenost mezi deskami 4×10E-3m. Kondík má napětí U = 200 VOtázka zní jaký el. náboj (Q) je na deskách kondíku?Fakt moc díky za pomoc :)

Odpovědi na otázku

Už máš danou kapacitu, takže dielektrikum a vzdálenost mezi deskami je irelevantní (stejně bys musel mít zadanou ještě i plochu desek). Náboj je Q=C*U, kapacita krát napětí.

To se nauč, to budeš určitě v životě potřebovat.

By ses divil, rozumbrado.

Já na chemii pořád chyběl, hospo.. pardon nemoc.

"že se tu najde spousta lidí schopnějších než já a přijdou na to" to není o schopnosti, ale o lenosti a nepozornosti v hodinách pane Fyziko.

Ahá, já si říkal, že v tom bude záludnost, která tam byla ve formě toho, že je to jednoduché a já v tom hledám složitosti ;) Já v hodinách fyziky pozor dávám, jenom jsem hleděl do tabulek a nevěděl, který vzorec vybrat, protože jsem v tom hledal zbytečné složitosti. Moc dík