» Poradna » Ostatní

Nabíjení

Jak nabít baterii o které vím jen že má 10A

Odpovědi na otázku

elektrinou

další inteligentní tazatel

A kolik do toho mám dát a jak dlouho

Popis baterie "10A" je nesmyslný a o baterii neříká vůbec nic.

Našel jsem doma starou baterii a je na ni z poloviny strhnuty papirek kde je napsané jen 10A

Tak ji v klidu vyhoď, protože to není údaj, ze kterého by se dalo něco zjistit. Kdybys to chtěl zkusit, tak budeš muset baterii vyfotit a dát sem fotku, potom možná bude poznat, o co se jedná.

Mám něco podobného od známého cela Černá a jeden lísteček1207-51Něco ruskyE=2,5B Jk3=10A též nevím jak nabít

A můžeš mi říct, proč sis teď změnil přezdívku a vydáváš se za někoho jiného?

Já? Já se za nikoho nevydávám jen mám asi stejný problém tak jsem se též zeptal?

Ty blbe, asi sis nevšimnul, že PC poradna u tvé přezdívky zobrazuje IP adresu, ze které píšeš, takže je jasné, že píšeš i jako Tomas. Tak tady nedělej z lidí pitomce...

"kolik do toho mám dát"Podle typu dotazu bys ani nevedel jak to tam dat. Sezen si odpovidajici nabijecku, protoze na zaklade tveho dotazu se vic poradit neda. P.S. Asi mas na mysli akumulator

Údaj 10A o baterii vůbec nic neříká a velmi pravděpodobně tam ani žádný takový údaj není.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Bateriehttps://cs.wikipedia.org/wiki/D%C4%9Blost%C5%99ele... Pokud se jedná o dělostřeleckou baterii, tak bych použil patrony.

No když máš jediný údaj tak se na něj holt budeš muset spolehnout. Sežeň si proudový zdroj, připoj ho na baterii a nastav ho na 10A. Pak se děj vůle boží.

Ale no tak, to je dobrý návod na požár ;)

Koukám, že ten šmudla se nevymáčknul s nějakými podrobnostmi, kterých bychom se mohli chytit. Třeba k čemu chce tu baterii použít, jestli na svorkách něco naměřil, rozměry (nejlépé fotka s geologickým kladívkem) a váha, jak vypadají svorky atd. IMHO k nabití nebo aspoň oživení akumulátoru (tedy pokud je to akumulátor) nemusí do něj rvát 10A, stačí nějaký zdroj co při nabíjení o něco zvýší napětí na svorkách (třeba já jsem k oživení odcházejícího akumulátoru v autě použil zbastlený zdroj s trafem T6 a jednou diodou a na první ranní nastartování to stačilo a pak to byla záležitost alternátoru).Ale jak se tu dosud projevuje, tak si tipnu, že jemu k ničemu nebude i kdyby byla úplně nová a nerozbalená, tak nejlépe směr SD jako nebezpečný odpad.