» Poradna » Notebooky

Nabíjení

Zdravím chci se zeptat mám Lenovo ideapad 700 a win 10. defacto ho nevypojuji ze zdroje ale občas když je zapojen "na kabel" tak mi vyskočí přes celý monitor upozornění že nabití klesá at zvážím připojení do sítě.... větsinou to ani nestihnu potvrdit a zavře se to ale když napřiklad hraju a minimalizuje mi to hru aby to vyhodilo tuhle hlášku tak je to celkem otravnéJinak na adaptéru baterie vykazuje něco mezi 95-99 procenty nikdy 100

Odpovědi na otázku

Jestli to dělá jen v zátěži, tak nestíhá adaptér notebook dobíjet (má slabý výkon).

Takže adaptér nebo i zásuvka? Dá se to přípaně vypnout aby mě to neupozornovalo?

Podle mě jsou dvě možnosti:1. Prostě málo výkonný adaptér, který nestíhá krmit potřebný výkon notebooku (v případě, že to dělá od začátku)2. Vadný powermanagement (HW závada) = reklamace

Ano dělá to už od začátku

Mezi 95 až 99 % čeho? Stavu plného nabití? Kapacity?Protože máš lenovo, nainstaluj jejich aplikaci https://www.microsoft.com/cs-cz/store/p/lenovo-sett... a nastav práh nabití na 80 %, aby nedocházelo k nechtěnému přebíjení danému nepřesností snímačů v těchto levných baterkách. Ve výsledku to bude méně topit, protože nebudou v provozu nabíjecí obvody.