» Poradna » Notebooky

Nabíjení

Ahoj:) Mám nový notebook a tak se chci zeptat jak nabíjet notebook aby mi vydržela baterie co nejdéle?:) Hned ze začátku jsem udělala chybu že jsem po zapnutí notebook nenechala uplně nabít.

Odpovědi na otázku

Co? Prostě ho nabít na maximum kapacity a potom čím míň ho zatěžujete, tím víc vydrží. Appky jako Lenovo Power Management mohou trošičku pomoci, co nejnižší jas monitoru.

nojo,ale jestli ho pak nechat uplně vybít a pak ho zase nabít nebo třeba vybít jen na 50% .

normálně ho používej a o baterku se nestarej. používej doma na kabelu a venku na baterku.

Pokud to jen trochu jde, tak nevybíjet, naopak držet ho soustavně plně nabitý. Baterie vydrží max. 500 - 700 cyklů nabití/vybití, takže baterie, která necykluje, vydrží mnohem déle. A ponechat Li baterii delší dobu vybitou znamená, že ji spolehlivě zničíš.

Nějaké pověry o nabíjení se týkají pouze článků Ni-CD, které se ovšem pro svou povahu používají do RC modelů a podobných věcí a potom zastaralých článků Ni-MH, které se ovšem dnes vyrábějí jinou metodou.Obecně platí pouze toto, moderní baterie nemají rády pokud se nechávají vybít až nadoraz. Tedy hlavně oblíbený sport u některých starších mobilů, když baterie dojde, tak místo abych to dal nabít, chvilku počkám a znova to zapnu a takhle několikrát dokola. Potom je také nevhodné provádět opakované nabíjení baterie, tj. odpojím od nabíječky a za chvilku to na ní vrátím zpět, většina notebooků a telefonů už proti tomu má ochranu a nabíjet nezačne, jen ohlásí plnou baterii. Vzhledem k tomu, někteří experti vymysleli zajímavou věc, baterii plně dobijou, vytáhnou z ní tak 10% a začnou znovu nabíjet.Moderní baterie vám mnohem dřív než na opotřebení odejdou na chemickou degradaci. Ta se podle kapacity začíná u notebooků projevovat tak po 2 roce života baterie, dost záleží ovšem na výrobci notebooku a kvalitě baterie.Notebooky HP (levné řady) mají většinou nekvalitní baterie které bývají KO tak po roce a půl. Baterie u notebooků Sony se při nabíjení dost ohřívají, to jim také nedělá dobře. No a nakonec nejprofláknutější výrobce šmejdů 4 kategorie, Lenovo, tam je u většiny levnějších modelů použito naprosto nedostatečné řízení dobíjení, to má za následky různé podivnosti v chování ntb a na životnost baterie to má někdy až destruktivní vliv.

Milá "ivo", o tom už tady bylo tolik napsáno, že ptát se na to samé - místo abys trochu zapátrala sama, je až trapné.....

Nijak, do 2 let pokud budeš využívat i ji je po ní a spíš to počítej do roka.

Jo:> Max. 500 plných cyklů.> Nelze zcela vybít.> Uchovávat plně nabitou (co dovolí elektronika).> Stárne i datumem výroby.A to je celé. Také mysli na náhradní je to spotřebka a kdyby odešla = záruka je lepší mít v NB další ne jet bez ní.

Než to doma zapneš, připoj k síti (at se zbytečně nevybíjí, tím že to zapneš na baterii)