Nabíjení tabletu ASUS ?

Dobrý den zakoupil jsem ASUS tablet ME176CX, firma kde jsem ho zakoupil mi tam nainstalovala par veci. A ted čtu v manualu ze by se tablet pred prvním pouzitím mel 8 hod. nabijet. Tak to se baterky porad formatujou ? a ted kdyz to 8 hod pred pouzitim nenabijelo tak uz sem neco "zkazil" a kapacita bude nizsi ? diky za nazor "zkusenost".

Odpovědi na otázku

Nečítaj tie voloviny. ASUS tablet má Li-ion akumulátor. Nabi do stavu 90-95% a hotovo. Tieto baterky nepotrebujú formátovať.Ovšem - nikdy nedovoľ, aby kapacita padla tak dole, že by ho vyplo. Li-On akumulátory majú cca 1000 nabíjacích cyklov.Ak budeš dobíjať priebežne - zväčší sa počet nabíjacích cyklov. Ak vybiješ úplne, stane sa, že počet cyklov miesto 1000 bude len 400-500!http://www.itnews.sk/spravy/spotrebna-elektron...

Ten tablet má "Li-polymer Battery" To bude asi trochu jiná než Li-On, že?

Trochu. Ale systém nabíjania sa od LI-ion nelíši.http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2013-0... Je tam dokonca napísané:"Batérie typu Li-Pol netreba pred použitím formátovať,.............." - takže som mal pravdu a v návode je napísana riadna kravina....

Přečti si návod. Tam nic o formátování nepíšou, proč ho sem pleteš. Většina zařízení se dodává s akumulátorem nabitým na cca 30 - 40 %, tudíž je potřeba před prvním použití jej nabít. Doba nabíjení je různá a nelze ji dopředu přesně stanovit. Vypnutý tablet se bude nabíjet jinou dobu než zapnutý. Jinak baterie (akumulátor) Li-Pol pokusem o formátování totálně zničíš, vzhledem k vybíjení pod stanovenou mez.