» Poradna » Mobily

Nabíjení sluchátek

Zdravím, koupil sem si bezdrátové sluchátka pro mobil a je u nich napsané že se mají nabíjet 5V a 0.5A, ale moje powerbanka a nabíječka na mobil má jen 5V 2.1A výstupy. Chci vědět jestli by to mohlo ty sluchátka zničit když je budu nabíjet 2.1A místo 0.5A a nebo jestli to může zkrátit životnost baterky.

Odpovědi na otázku

Ty hodnoty prudu je třeba brát u zařízení jako minimální potřebné (0,5A a u nabíječek jako maximální možné (2,1A). Zařízení si vezme kolik potřebuje "samo", má vestavěnou automatiku nabíjení.Takže můžeš směle nabíjet.....

Fajn, dík :)

Stejně jako např. zásuvka ve zdi - dává 16A. A taky není problém tam připojit lampičku se žárovkou, které stačí 0,1A.

Pro jistotu doplním, že toto platí pro proud (Ampéry). Napětí (Volty) musí sedět, jinak si člověk koleduje o problém.