Nabíjení powerbanky

Ahoj, mam tuto - http://powerbanky.heureka.cz/samsung-eb-pn915bl/specif... chci se zeptat, zda se da nabijet i mimo oficialni nabijecku - ktera je udajne nutna dokoupit ... zatim to nabijim klasicky pres microUSB co mam od mobilu. Muzu to nabijet adapterem od Sony Xperia S nebo je opravdu nutna ta origoska?

Odpovědi na otázku

Akurát nad 1000 - zive.cz robilo test PB do 1k Kč. PB môžeš nabíjať čím len chceš. Asi ani u nás bežne neexistuje nič nad 2 Ah, takže síce cez USB v PC to budeš nabíjať zrejme 20h (max sa 10Ah nabíja asi 16h), ale nabíješ to akokoľvek nabíjačkou od 0,5 do 2 Ah. USB ako USB. PB si vezme koľko chce. Ak len 0,7 A (asi toľko je min. u jeden PB), tak si vezme len toľko bez ohľadu na nabíjačku. USB má normu, preto snáď nikto nevyrobí USB nabíjačku s 10V napr.

Dekuji za srozumitelnou odpoved

Prečo Ťa napadlo rozmýšľať o "originálnej" nabíjačke? Práve preto, aby ľudia doma mali len jednu, EU vymyslela USB ako konektor na nabíjanie (resp. vymyslela zákon, aby sa používal na nabíjanie tel). Cez PC USB to nabiješ pomalšie, cez nabíjačku rýchlejšie (ale záleží či si nevezme len 0,7A - potom by rozdiel markantný nebol).

Tuto PB jsme dostali jako darek, a kdyz jsem si cetl navod tak jsem tam neco zahledl o dokoupeni nabijecky primo k PB, tedy te originalni od Samsungu - bal jsem se aby to pres ten adapter nepustilo vic a PB v cudu .. moc se v tom nevyznam, proto jsem hledal vysvetleni tady. Jeste jednou dekuju :)