Nabíjení NB přes USB-C

Ahoj,jde prosím nějak jednoduše poznat, zda USB-C slouží i pro nabíjení a přenos obrazu? Jsem koupil noťas a port replikator jehož součástí byl i adapter s výkonem 90W. Cílem bylo připojovat noťas jediným kabelem, bohužel to nefungovalo. Jde mi o to, co hledat v popisku produktu, abych se nespálil i při výměně.DíkyTarba

Odpovědi na otázku

USB-C musí být ve specifikaci "Power Delivery". Ale jak to jednoduše poznat ... btw ... cos koupil za noťas a jakou dokovačku?

Iba doplnim, ze port s funkciou Power delivery, byva casto oznaceny symbolom pripominajuci pismeno P v pismene D (najdes na tomto obrazku https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/ca/USB-C_P... )

Uvedeny znak je logo Display portu

Dokonca to pisu aj na tom obrazku co som dal linku

Tak znova je to logo displayportu, nerika nic o moznosti napajeni.

V tom obrazku je napisane to co potvrdzuje tvoje slova, ale zjavne si to chcel pochopit inak.

Pokiaľ nevieš anglicky a odkazuješ, tak sa nepredvádzaj. Text: This symbol will be found next to the above symbols to identify that this port supports video - čo v preklade znamená: Tento symbol sa nachádza vedľa vyššie uvedených symbolov, aby sa zistilo, že tento port podporuje video.Ani zmienka o napájaní (power). Zjavne si TY nepochopil význam symbolu.

Ty si uz uplny kokot? Vsak som mu to napisal, ze na tom obrazku je to napisane.

To spis ty jsi kokot... jeste jednou se podivej na ten obrazek... a jeste jednou se posivej , cos napsal :)

Ja nerozporujem co pisal Jiří Šimek, pisem ze to co napisal, je aj na tom obrazku. Ja viem ze je slovencina pre vas zlozita, ale vsimnite si tam tuto cast: "to co potvrdzuje tvoje slova", stale nic? Tvoje znamena jeho, vziadnom pripade moje, uz chapeme?

S USB-C jeste bude veselo koukam

To ano. Já jsem se zase kdysi vydupal, jak jsem si koupil podobnou věc, že jsem si neuhlídal rozlišení. Mělo to HDMI výstup, ale neumělo to víc než FullHD. Vůbec jsem nečekal, že mohl být problém s mým skoro deset lete starým monitorem s 1920x1200.

Mám notebook Lenovo E570 který má taky USB-C a zatím jsem z toho trochu zmatený :D že jsem zkoušel nabíjet notebook pomocí nabíječky na telefon. Někdy mi to funguje, někdy ne. Co jsem zjístil tak, že s "normální nabíječkou to moc nechce jet. Funguje to s "rychlo" nabíječkou co má specifikaci 5V 2A or 9V 2A, ale k tomu musí být i kvalitní kabel. Navíc v zapnutém stavu se to moc nenabíjí a někdy to ani nabíjení nerozpozná. Ve vypnutém stavu se to přes noc někdy nabilo a někdy taky ne. A jednou mi to při zapnutí hodilo nějakou chybu, jen jeden řádek, kde bylo napsáno něco s nabíjení, nebo tak něco už si to nepamatuji.Takovéhle nabíjení řeším jen jako nouzovku, když si třeba zapomenu nabíječku na noťas. Nevíte někdo jestli to může nějak škodit?

A nebo naopak, pokud bych si pořídil nabíječku na noťas, která má specifikaci 20V, 65W. Mohl bych tím bezpečně nabíjet telefon?

teoreticky ano, ta zařízení by si měla říct jaká napětí podporují a podle toho se přizpůsobit ... ale s novým telefonem za desetitisíce bych to asi netestoval

Bez problemu.

No, nabijet notebook nabijeckou pro mobil je opravdu blby napad.

Existují speciální nabíječky pro mobily, které umějí rychlonabíjení na několika konektorech a v součtu mají přes 30 W. Taková by asi šla použít.

Mozna tak ve vypnutem stavu ... ale zaply notebook to nenabije.

Různé ultrabooky nemají spotřebu vyšší než 25 W, takže v režimu 9 V 5 A by takový adaptér mohl něco nabít i v provozu. Ovšem to se bavíme o něčem, co stojí i na Aliexpressu přes přes litr. A zrovna tento adaptér není vhodný, protože má 18 W pro každý port zvlášť (pro mobil a tablet asi dobrý): https://tinyurl.com/yarztqjw

Já to chci využívat pouze jako nouzovku, třeba na cesty, nebo když si zapomenu nabíječku na notas. Jinak jsem ještě přemýšlel vyzkoušet powerbanku. Ale jen ve vyplem stavu to má cenu.

To ale vyžaduje, aby měla powerbanka inteligenci a notebook splňoval určitý standard a uměl jí vysvětlit, do jakého módu se přepnout. Pokud budou mít oba proprietární protokol, tak v lepším případě nenabiješ nic, v tom horším všechno shoří.

Díky za info, tak to raději nebudu zkoušet 😀

To je sice fakt.Ale v dnešní době je dle mého názoru možné i to... Koupil jsem si power banku a s ní jsem díky quick charge 3.0 jsem mu nabil Mac.Takže zase tak nemožné to není.Samozřejmě všechny NB to podporovat nemusí. Takže raději bacha. Každopádně nevím co by se mohlo stát. Vzhledem k tomu že napájecí napětí je pokud se nepletu 12V a NB by nemelo vadit stejné nebo menší napětí. Maximálně si toho nevšimne. Ale já bych si to raději někde prvně ověřil.https://powerbanky.heureka.cz/xiaomi-mi-powerbank-2c-20...

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_USB-C_Power_... takže nejjednodušší řešení bude najít nějaký podobný seznam a z něj vybrat noťasTrochu na hlavu postavené řešení, ale když v tom značení je docela zmatek

Notebook ma. Etsinou ve specifikaci, zda ma power delivery ... so easy.