» Poradna » Mobily

Nabíjení mobilu slabší nabíječkou

Dobrý den,Rád bych se zeptal, jestli mobil s originální nabíječkou 1A smím nabíjet nabíječkou 0,5AJak to ovlivní nabíjení?Poškodí to baterku?Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Budes nabijet dyl, baterku to neposkodi.

dokonce bych řekl že poloviční nabíjecí proud může baterce dlouhodobě spíš prospět než uškodit..

No, rozdil tam bude, ale nejspis tak nepatrny, ze nema cenu se tim zaobirat...

poškodit ho to nemůže. Ale některá zařízení se slabší nabíječkou vůbec nenabíjí - zkušenost s pár kompakty a tablety. Ale jestli indikuje nabíjení, je to OK.

Spíš bych se ptal co je to za nabíječku.Pokud je to nějaký krám, který neumí omezit kolik dává a telefon se z ní bude pokoušet brát 1A tak to taky nemusí dopadnout dobře.

Telefon se o nic nepokouší. Nemel hovadiny když o tom nic nevíš.

Tak hlavně že o tom víš ty... Telefon se samozřejmě bude pokoušet vzít si víc, protože limit proudu je nastavený v telefonu a on nepozná, že ta připojená nabíječka je slabší. Takže pokud ta nabíječka není dobře navržená, aby zvládla dlouhodobě jet na hranici svého výkonu, tak to skutečně problém být může.

Taky koukám, samé mínusy, ale že by někdo měl odvahu zkusit svůj nesouhlas zdůvodnit, na to minusáci nemají :D

A co kdybyste mi místo mínusů napsaly s čím nesouhlasíte?0.5A je na nabíječku k telefonu nízká hodnota. Takže kdoví co je to za nabíječku a k čemu byla.

Hele nabíječky k mobilům jsou posledních deset patnáct let tvořeny spínaným zdrojem a samozřejmě s proudovým omezením. Pokud takovou nabíječku víc zatížíte či dokonce ji dáte do zkratu, tak výstupní napětí na ni spadne, že se může i nabíjení ukončit, ale nic neshoří ani neumře žádné koťátko. Světě div se, ale klidně lze nabíjet mobil, který si vezme i přes dva ampéry v USB 2.0 portu, ktery může dávat jen půl ampéru. Sice to bude trvat dlouho, ale funguje to .

Port v PC má (měl by mít) omezení na 0.5A to je OK.Ale opravdu je každá nabíječka správně udělaná a má proudové omezení? Jsi si jist?Navíc nabíječka která má údajně 0.5A se mi nezdá jako standardní nabíječka k mobilu.

USB 2.0 porty mají 0,5A, nové (modré) verze 3.0/3.1 mají už proud 1A.Pokud má nabíječka mobilu 500mA tak se nepřetíží a prostě víc nedá, mobil se jen nabije pomaleji (mluvím o běžných nabíječkách schválených pro provoz v EU - čínké křápy za 3$ obvykle časem stejně shoří)

Samozřejmě, pokud je to korektní dobře navržená USB nabíječka, tak se nic nestane, kromě snížené zivotnosti. Ale kromě kvalitních značkových výrobků se sem hrne ve velkém množství různý brak z Číny, kde lze o kvalitním proudovém omezení a dostatečně dimenzovaných polovodičích s úspěchem pochybovat. A obecně, každému technikovi je asi jasné, že je vždycky lepší, když jakýkoliv spínaný nebo i analogový zdroj je zatížený třeba jen na 80%, než když dlouhodobě jede na 100%.

hehe, první dva droidy co jsem měl měli normálně 0,5A.. obě kvailtní HTC, dodnes ty nabíječky používám třeba pro reporoduktor apod. To že pak narostly displeje a spotřeba procesoru a tím pádem i objem baterií a výkon nabíječek je věc druhá, ale dříve to byl standard.

Nabíječka byla k té nové Nokii 3310...ta co už má Micro USB

Tam s velkou pravděpodobností nebude žádný problém. Počítej jen s tím, že se to bude hodně pomalu nabíjet. Nevím jakou máš baterii v mobilu, který tím chceš nabíjet, ale pro příklad, kdyby byla 3000mAh, tak to naplno nabiješ stěží za 8 hodin :)

Záleží na konkrétní nabíječce, jak se s tím vypořádá. V práci používám 0,5A nabíječku a ta při překročení proudu sníží napětí, takže telefon automaticky snižuje nabíjecí proud, aby se mu dostávalo napětí. Ale zkoušel jsem jinou 0,5A nabíječku a ta se snažila dodat 1A a silně se u toho zahřívala.