» Poradna » Mobily

Nabíjení iPhonů powerbankou

Dobrý den, přicházím s takovým kuriózním problémem. Když jsem zapojil iPhone 7 do powerbanky od Yenkee YPB1020, tak se začal telefon normálně nabíjet, poté jsem chtěl aby se telefon bavil rychleji, tak jsem chcete-li kabel přendat do druhého konektoru s vyšším výkonem, ale telefon se nabíjet nezačal, tal jsem ho chtěl vrátit zpět, ale po vracení se také nezačal nabíjet, takže je teď situace taková ze ta powerbanka nechce iPhone vůbec nabíjet i když je plně nabitá. Přitom třeba můj honor 9 lite nabíjí, moje bezdrátová sluchátka také.Neví někdo kde by mohl být problém?Kabel je originál, powerbanka funguje, telefon se také nabijí v pořádku jak ze sítě tak z USB v počítači.Ještě kuriozita... asi dva dny před tím, než jsem měl ten iPhone 7, tak jsem půjčil powerbanku kamarádovi, který má iPhone 6, a také mu to nenabíjelo, ale když jsem tím za asi 4 dny připojil můj nivy iPhone 7, tak to nabíjet začalo, až po prohození konektorů se to přestali nabíjet.Za každou radu budu vděčný, děkuji.Prosím udržet se odpovědi typu to jsou ty iPhony atd. Měl jsem android asi 3 roky, ale můj šálek trpělivosti už přetekl, už mě ten systém začal pěkné srát, takže jsem předěl na iOS i kvůli předchozím zkušenostem.//Smazán troll "džek" (=Joachym).//

Odpovědi na otázku

Ahoj, specifikace nabíječky: Vstup DC 5 V/2 A max. – Micro USB; DC 5 V/1,5 A – LightningVýstup DC 5 V/1 A + DC 5 V/2,1 A – USBiPhone: The iPhone 6/7 and later can actually accept up to 2.1A. The 12W iPad adapter charges with 5V at up to 2.4A, so it effectively doubles the current of the standard iPhone charging adapter. This is the best option for more speedily charging your iPhone.teoreticky by to fungovat mělo bez problému, zvláštní je, že ti to někdy nabíjí a někdy ne, kabel si vyloučil, takže zbývá jen powerbankaJá používám power banku alzapower ( https://www.alza.cz/alzapower-source-10000mah... ) k nabíjení iPhone 11 a vždy bezproblému. Takže bych asi doporučil novou powerbanku, vše ostatní si sám v popisu vyloučil :) J

Dobře, moc vám děkuji za radu.Ono to nabíjení jen jednou a to hned na začátku, když byl mobil vyresetovaný do továrního nastavení, respektive, když byl nový, poté po změnění konektoru již ne.Asi to bude tou powerbankou, podle mě jen tím maximálním výkonem, protože je relativně nová, získal jsem jí někdy kolem podzimních prázdnin.Každopádně děkuji za radu :)

Já na iPhone 11 přešel po 10 letech na Androidu a jsem naprosto spokojený

Ne každá nabíječka (v tomhle případe Powerbanka) dokáže správně nabíjet iPhone (a Apple věci obecně). A jen poměřováním udávaného napětí a proudu to opravdu nelze určit. Pokud se z powerbanky jiný telefon nabíjí a iPhone odmítá, přesto že jinak se ze standardní nabíječky nabíjí normálně, tak je to právě v té kompatibilitě, že powerbanka neumí nabíjet iPhony. Z doslechu vím, že např. powerbanky Xiaomi s tím problém nemívají.

Pouc sa z tohto nakupu a uz nekupuj veci od Yenkee. Ja som si pre iDevices kupil power banku od Aukey s lightning portom, co ma velku vyhodu ze nosim iba jeden kabel (USB A - lightning). https://www.amazon.ca/AUKEY-Portable-Charger-Li...