Nabíjení baterie z myši

Dobrý den,měl bych dotaz ohledně nabíjení baterií.Rozbil jsem si totiž nabíjecí konektor na myši, tak bych chtěl zkusit baterii nabíjet externě (už mám 2 - ještě ze starých myší).Konkrétně u mě se jedná o baterii z myši Bloody R70:TE-PL602030-2P+3,7V 600mAh 2,22Wh2017/10/05Používána ještě 14 dní zpět.Nabíječku jsem si koupil tuto:https://www.banggood.com/Eachine-4-in-1-1S-3_7V-Li... Input: 5,0V 1A-3AOutput: 3,7V 800MAx4Ale baterie se touto nabíječkou nenabije.Co jsem udělal špatně? Mám zakoupit jinou nabíječku baterií?

Odpovědi na otázku

Když už, tak bych se asi snažil opravit ten napájecí konektor (asi to bude nějaké USB), než strkal baterie (beztak nejspíš bez ochran) do nějaké no-name nabíječky. To si člověk koleduje o požár.

Vyměnit micro-usb connector jsem zkoušel, bohužel to moc nedopadlo.Ano, mohl bych si rozebrat novou myš a nabíjet to přes ní, ale o to mi teď nejde.Potřeboval bych spíš vědět, proč mi to ta nabíječka nenabije - kde je problém - případně jak ho zjistit, odstranit.Celkově když budu chtít nabíjet něco jinýho - co v tomto případě dělám špatně...?

Tak nějaký laciný šmejd z Číny ti na dálku těžko někdo zdiagnostikuje Jiné baterie to nabíjí?

Tak na mobilní telefon je to podle mě slabý (nenabíjí). A jiný přístroj/baterii na vyzkoušení nemám.Na výstupu měřím multimetrem 4,25V 115mATo jsou správné hodnoty?Případně klidně poraďte jakou nabíječku koupit - ale nechci do toho investovat velký peníze. Myš stála 700 Kč, tak to je tak maximum.

Tak si rovnou kup novou myš a hlavně se k ní chovej slušně. Nechápu, jak si můžeš zničit USB konektor.

Novou myš už mám - bohužel sehnat 100% funkční Bloody R70 je docela problém. Takže ta nová jde na reklamaci a zatím by se mi hodila ta stará.Bohužel konektor jsem zničil jednoduše tak, že mám výsuvnou plochu pro klávesnici a myš se zadní hranou, o kterou se mi kabel při nabíjení opírá. A si jsem v zápalu boje víc zatlačil...

Pak nechápu, proč máš bezdrátovou myš, když ji stejně máš při používání na kabelu...

Je to dobíjecí bezdrátová myš. Samozřejmě že ji mám zapojenou pouze, když ji potřebuju dobít. Tak dobíjecí myš funguje...

Ja teda mel taky mys i klavesnici bezdrat, k mysi byl dok, do ktereho jsem po pouzity tu mys dal dobit, aby pro pristi pouziti byla cerstva.

U této myší píše přímo i výrobce, že se dá používat jako drátová. Jak jsem psal, já to nedělám.Zde je tedy jiný princip - prostě připojení celé myši kabelem a dobití baterie. Ale stejnou myš, kterou popisujete, jsem kdysi také vlastnil.

A jak moc je ta baterie vybitá? Pokud má napětí pod 2,5V (ale to závisí na nabíječce, některé jsou nastaveny na minimální napětí o něco málo vyšší) pak nabíječka odmítne takovou baterii nabíjet. A až si příště pořídiš myš nabíjenou přes USB tak si kup magnetický kabel, nejlépe Wsken, to je sice čínská, ale spolehlivá firma. Takový kabel neulomíš.

Tak to mě nenapadlo - změřit baterku. Je pod 2,5V. Takže to nejspíš bude ten problém, o kterém mluvíte.A za doporučení kabelu děkuji - ani nevím, že takový existuje. Určitě ho využiju.