» Poradna » Notebooky

Nabíječka pro notebook - nevadí vyšší A?

Mám notebook Asus D257 N57DQws (asi 7 let starý) a nabíječka mi odchází (u konektoru se třepí konec). Na štítku má napsáno 19V a 2,15A. Originál nabíječka už není k sehnání (nemůžu platit online). Byl mi nabízen neoriginál značky Movano (19V, 2,1 A) https://svetmovano.cz/produkt,103,nabijeeka_na_... . Značka má docela dobré hodnocení, ale pořád je to pro mě neoriginál..A pak originál Asus, ale má vyšší A (19V, 3,42A), což dle hledání po netu nevadí, ale chci se zeptat ještě tady. Nechci mít kvůli špatnému výběru zničený notebook.https://powerparts.cz/adaptery-k-notebookum/117... Nevím, jaký si mám vybrat a jestli vyšší A u druhé nabíječky vážně nevadí.Děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Vyšší A nevadí. V, konektor a polarita musí souhlasit.

Děkuji za odpověď

A, nebo I. To je jedno.V, nebo U. Copak na tom zalezi.$, nebo Kc ...

Konektor se dá vyměnit.

No mám takový pocit, že moje nová nabíječka by byla 100x lepší než to, co mám teď. Dal mi ji brácha, je tam štítek "made in buatan china" a 1A (50-60 Hz) :D To ostatní je čínsky... Jde tam vidět ten kabel, něco jako tady https://jablickar.cz/wp-content/uploads/2013/0... Snad do té doby neumřu..

S tím moc nepočítej, že neoriginální levná čínská nabíječka. Jednou jsem jednu takovou koupil, byla podezřele lehoučká, tak jsem si rozmontoval a co jsem viděl uvnitř...okamžitě letěla do koše. Totálně ošizené, tomu se ani nabíječka říkat nedalo.

Takže opravdu raději opravit ten kabel. Ty čínské shity bych neriskoval.

Edit: S tím moc nepočítej, že neoriginální levná čínská nabíječka bude 100x lepší než originální. Že má větší výkon P, proud I, to nic neznamená.

Já také pro neoriginály vážně nejsem, proto jsem i zakládala tuto diskuzi, překvapilo mě, jak na tu značku jsou docela dobré recenze :O Každopádně už mám objednanou tu origo. Jen jsem chtěla říct, že moje stará nabíječka už je dost roztřepená a špatná, tak by asi byla lepší i ta neorigo. Ale díky za potvrzení.

Stejné musí být napětí a konektor. Proud ("A") a výkon ("W") mohou být vyšší. Každopádně bych se nebál použít ani ten 2,1 A. Ten zdroj rozhodně není nadimenzovaný tak přesně, aby 0,05 A chybělo.

Děkuji za odpověď. Jasně, u toho neorigo jsem těch 0,5 přehlédla.

Kdyby 0,5 A, ale je to 10x méně. 0,05 A není na 19 V ani 1 W, takže to fakt problém nebude.

Překlik, máte pravdu. Připadá mi smutné, že jediné, kde si procvičím fyziku je výběr nabíječky :D W=V*A atd.

Ne W=V*A, aleP=U*I [W, V, A].

Děkuji, já to brala jaksi dost zjednodušeně (jednotkami), je to pro mě zapamatovatelnější. https://www.cez.cz/edee/content/microsites/e...

Proč to sem dáváš, myslíš že neznám zákon pana Ohma? Jinak to si nejde psát jak se komu zlíbí, je to univerzální matematický, fyzikální a technický jazyk. Význam těch písmenek je jasně daný, jinak někdo nemusí vědět o čem přesně mluvíš. Tady je ještě Ok, protože se domyslet co tím A, V myslíš, ale např. to A:A jako jednotka je ampér, ale A jako veličina je zesílení. V rovnici vždy veličiny, jednotky za nimi, jinak je v tom bordel.

Promiň, ale přišla jsem si sem pro radu a předpokládám, že lidé, co si kdy vybírali nabíječku vědí, co myslím tím "A", když se to objevuje na každém notebooku. Nejsem takový nimral a nepotřebuju tady do detailu rozebírat každou rovnici, kterou do smrti nebudu potřebovat, jako většina lidí. Stačilo mi si na netu přečíst, že když vynásobím 19 V * 2,15 A, dostanu watty. Dál, že volty by se měli shodovat a ampéry by měly být stejné nebo vyšší. Toť vše. Vaše dodatky stylu P=U*I jsou pro mě docela dost druhořadé. Přišla sem si jen pro radu ostatních, co si kdy vybírali nabíječku, jestli potvrzují rady po netu. Odkaz jsem tam dala s tím, že si tyhle poučky dokážu dohledat sama, jen jsem uvedla to, co pro mě bylo stežejní a to je vynásobit dvě čísla...

Ja jouda proud vzdy oznacoval I, napeti jsem znacil U, vykon P.

Netuším, zda základní a odvozené značení veličin SI zná a zatímco jednotky na adaptéru nebo v eshopu určitě najde, tak veličiny velmi pravděpodobně jen textově. Proto ty uvozovky.