Nabíječka k telefonu

Dobrý den, asi před rokem jsem si pořídil nabíječku Samsung ETA-U90EW. Používám s ní 3 kabely (20 cm, 1 m a 2 m) a nabíjím Huawei P8 Lite a powerbanku Xiaomi 10400 mAh. Před nějakým časem jsem si všiml problémů při nabíjení powerbanky delšími kabely, kdy se poewrbanka nabila mín než do půlky i když jsem nabíjel třeba celý den. 20 cm kabel to ještě zvládnul. Každopádně nyní se mi nenabije ani s 20 cm kabelem. Myslíte, že je problém spíše v powerbance nebo v nabíječce? Telefon nabijí myslím v pohodě. Už delší dobu jsem neměřil časy nabití telefonu, ale dle odhadu budou přibližně stejné jako u nové nabíječky.

Odpovědi na otázku

Problém je v kabelu, nekvalitní materiál, "parodie" na měděný drát, má vysoký měrný odpor a na konci delšího kabelu je vysoký úbytek napětí.

těhle nabíječek používáme v práci víc kusů a problémy s nimi nejsou. Na nabíjení používáme buď origo kabely, co k tomu Samsung dal, nebo takové ty "lepší" opletené - něco jako:https://www.czc.cz/adata-micro-usb-kabel-ple... měli jsme i nějaké ty ploché usb kabely, ale ty se při nabíjení hrozně rychle zničily.