» Poradna » Mobily

Nabíjecí kabel pro tablet

Zdravím,potřeboval bych poradit s kabelem na nabíjení tabletu, resp. vysvětlit jak to s kabely je.Mám 15W nabíječku Samsung a USB C kabel AlzaPower, který zvládá nabíjení až 3A. Nabíjím mobil Samsung Galaxy S20 FE a normálně jede rychlonabíjení. Když tím ale chci nabít tablet Samsung Galaxy Tab S6, tak to ukazuje dobu nabíjení po dobu 55 hodin a hlásí možnou chybu připojení kabelu. Když kabel vyměním za obyčejný z Bauhausu, tak se tablet nabije za 3 hodiny - takže OK. Výměna nabíječky problém neřeší.Netušíte někdo jak je to možný? Kabel je v pořádku, nabíječka taky, připojení konektorů taky. Jak to vlastně s kabely je? Je možný, že si s některými zařízeními některé kabely nerozumí?Díky.

Odpovědi na otázku

a co zkusit kabel který je v balení od tabletu zkoušel jsi to ?? nebo restartovat tablet ??

S tím to jede.

tak co řešíš ??

Proč to jednu věc nabije a druhou ne.

Jen s tím rozdílem, že mobily jedou na QC, a né na PD. Ale prakticky si musí mobil, nebo tablet "pokecat" s nabíječkou. Pokud na kabelu není něco v pořádku, tak nabíječka pojede jen 5V 1A a žádné QC se nekoná.

Další vyrobený "problém". Nemá čirou náhodou ten konektor více kontaktů? (Tzv. "řečnická otázka".) Jinak se ptej výrobce.

Kabel od Alzy v naprostem poradku nebude, prestoze mobil nabiji rychlonabijenim. Reklamovat.

Budu reklamovat. Mám tady ještě jeden kabel, jen černý oproti bílému a půlmetrový oproti metru, a ten funguje dobře. Zkusím ho Marťanovi poslat a uvidím, co řekne 🙂

Bohužel je to tak ,ono zařízení má možnost si pokecat si z nabíječkou ,domluvit se co zvládne nabíječka,co zařízení a podle toho nastaví proud.Pokud si nepokecají tak jedou na minimum standartu.Ale mít pro X zařízení doma+v práci+na chatě+v autě tu správnou nabíječku+kabel je pruda a každý běžný uživatel by si měl projít nějakým školením.

Malá (spíše větší) technická: Po pokecu se nenastavuje proud, ale napětí. Proudu si odebírají nabíjecí obvody podle potřeby a možností zdroje.