» Poradna » Web a internet

Na webech s filmy online se video (úmyslně) otevírá v novém okně. Proč?

Na některých webech je button "Přehrát film" a často i napsáno "Přehrávač se otevře v novém okně" K čemu je to dobré a případně co je potřeba k tomu vytvořit to?

Odpovědi na otázku

skopíruj URL a vlož ho do okna, kde ho chceš mať a hotovo. Ak by URL nebolo viditeľné, pravé tl. myši a "zobrazit informácie o stránke" a tam URL uvidíš. Neviem prečo to otvára iné okno

Web to tak otevírá úmyslně, chtěl jsem spíš vědět proč to tak tvůrce webu udělal... například na webu sledujufilmy, kde kliknete na Přehrát film, vyskočí nové okno prohlížeče a tam máte na výběr z několika embedovaných videí

Pro tvurce webu je dulezite, aby te tam udrzel co nejdele. Kdyz kliknes na prehrat film, otevre se nove okno a zaroven jsi na jinem webu. Tim padem si zobrazis reklamu na dvou ruznych webech. Kdyby se ti to otevrelo v nove zalozce, tak ta stara bude neaktivni, pripadne ji zavres. Kdyz se ti to ale otevre v novem okne, obe okna maji otevrenou aktivni zalozku, tzn. behem sledovani filmu se muzou napriklad kazdych 10 minut stridat reklamy a tvurce webu vydelava 2x tolik.Cilem tedy je, aby mel uzivatel co nejdele otevrene dve a vice oken s aktivni reklamou.