Na prácu s photoshopom 4k IPS alebo LCD?

Zdravím. Na prácu s photoshopom je lepší 4k IPS alebo LCD monitor? Ďakujem

Odpovědi na otázku

Podle mne se ptáš na to samé. IPS je za mně LCD, to samé TN vs va panel.

Jinak rozlišení je o veikosti. Tj dřív res barevnej prostor co to zobrazí a jeho reálnost. Zaklád je IPS, ale je to o podání a reálnosti barev, bitech ...

Tj. IPS, netuším jak až se dostal qled nebo OLED, v reálu to bude o dostupnosti nebo nevhodnosti pro dané použití.

IPS je jen jeden z typů LCD. Další jsou VA nebo TN. Na práci s foto ale rozhodně nechceš TN.

starý a drahý TN monitory HP a dalších výrobců měly věrnější barvy než IPS. Až na pozorovací úhly to šlo, ale souhlas že dněšní TN v porovnání s IPS a VA je doslova hnus k poblití.

To rozhodne ne. Ale byly jen o malo horsi nez ty nejlevnejsi / nejhorsi IPS, ktere se tehdy prodavaly. (Co se barev tyce. Jinak to byl i tehdy odpad..)

to neni pravda, prvni TN i IPS pamatuji a IPS byly vzdy lepsi

Ani omylem, TN principem nikdy nemůže mít solidní pozorovací úhly a tím pádem ani barvy, protože se sebemenším pohybem hlavy se podání obrazu výrazně mění.

ok umlátili jste mě argumentama.. šel sem si najít co je ten HP 2065 co mám zač a už v roce 2006 to byl S-IPS, takže proto se mi zdá tak dobrej

Presne tak, HP LPxx65 byly na svou dobu velmi dobre, mj. protoze to nebyly TN kramy. Tomu ale odpovidala i tehdejsi cena.

LCD urcite, protoze CRT nechcete.A z tech LCD jde o to, zda VA, IPS nebo TN. Tam je odpoved hrozne jednoducha - urcite ne TN odpad.Mezi VA a IPS vybrat podle pokryti barevneho prostoru. On ne kazdy napr. IPS je zrovna na tohle OK. Nektere slabsi herni modely (99999999Hz!) berou ty barvy dost hakem apod.A poznamka na zaver: Ke slusnejsim panelum neni problem najit duveryhodne podrobne recenze. Tak si je proctete.

lcd je fakticky i ips.

pro praci s grafikou te nejvic zajima barevny rozsah. pokud to myslis vazne tak idealne neco s plnym p3 gamutem a moznosti kalibrace

A jeste je nekdy dobre, kdyz je znam/dohledatelny ICC profil.

Proc dohledatelny, kdyz si ho kalibraci vytvori sam…

IPS je druh LCD. 4K záleží na tom, jakou chce úhlopříčku - já bych 4K u menšího než 30 palců nechtěl, pro 27 palců mi přijde 2K optimum.

A neptáš se spíš na rozdíl IPS vs oled ? (amoled/xxxled)A opravdu chceš 4k monitor ?? S jakou úhlopříčkou, protože pod 30" se to 1:1 nedá moc dlouho sledovat, pokud nemáš oči jak ostříž..