» Poradna » Notebooky

Na notebooku nejde obrazovka

Zdravím jednoho dne mi spadnul notebook na zem. Byl zapnutý, připojený k napájecímu zdroji a baterka v něm nebyla. Poté jsem chvíli nadával a pak jsem ho zkusil zapnout. Šlo vše až na obraz. Notebook normálně šlape ale nejde ten obraz, když se dobře zadívám nebo posvítim baterkou je to trochu vidět. Teď ho mám připojený k monitoru a vše jde až na ten obraz. Co myslíte, mám to zkusit rozdělat a zkontrolovat spoje nebo je vysypany obraz. Velikost je 15.6 palce a značka je Packard Bell. Na inzerátu jsem viděl ze někdo prodává notebook na nahradní díly myslíte že bych mohl koupit třeba Acer se stejnou velikostí displaye a dát ten display do svého Packard Bellu? Díky za reakce

Odpovědi na otázku

Ak tam obraz vidis tak displej ide. Co ti nejde je podsvietenie displeja, otazka je preco. To zisti servis.

"myslíte že bych mohl koupit třeba Acer se stejnou velikostí displaye a dát ten display do svého Packard Bellu?"Nejde mi motor ve Škoda Fabia. Myslíte, že bych mohl koupit na náhradní díly bourané Audi a ten motor dát do té škodovky?asi tak... Navíc nějakým neodborným hrabáním akorát můžeš zničit i zbytek notebooku.

Dej to do servisu, sám nemáš šanci to zvládnout, pokud s tím nemáš zkušenosti. I na jeden typ notebooku často bývá více druhú displejú a nedají se libovolně zaměňovat. Múže být jiné uchycení, jinde připojení a podobně. Ve tvém případě bude asi problém s podsvícením. Příčina múže být rúzná, od zdroje až po zlou trubici.

Nemáte představu, kolik by to asi mohlo stát? Nemůže tam být třeba jen špatný spoj nebo něco vypojeneho?

V servisu ti udělaj diagnostiku a odhad ceny za opravu. Na dálku ti to nikdo neřekne.

Klidně ten LCD rozdělej. (Najdi na Internetu jak se to provádí) ... je tam takový bazmek (nevím jak to popsat) s tištěným spojem ... většinou tak 1x5 cm. Ten si pořádně prohlídni a najdeš tam kod. Podle toho začni tu součástku schánět. POZNAMKA: při rozdělávání displeje LCD si dobře zapamatuj postup ...