Na notebooku Acer 7530 se mi objevily nahoře na LCD skvrny.

Potřeboval bych poradit. Najednou se mi bez jasných důvodů nahoře na displeji objevily na obou stranách horních rohů skrvny. Rád bych věděl, čím to je způsobené. Zůstávají i po vypnutí a opětovném zapnutí. Přitom dosud tam žádné nebyly, skrvny jsou vertikálně nepravidelné jakoby od mokroty, ale notebook nikde ve vlhku nebyl a ani polyt ničím, čistím displej jen na sucho, tak opravdu marně pátrám po příčině. Je ještě v záruce, tak zkusím reklamovat, ale rozhodně by mne zajímalo, zda někdo nemáte podobnou zkušenost. Moc díky. Honza

Odpovědi na otázku

urcite do servisu, jsou to vsecko asijske sunty, tahle zavada je zpusobena tim ze klavesnice tlaci v zavrenem stavu na displej (viko ntb)

Ono se to neříká lehce, ale opravdu to vůl je. Už je mi líp.

Máš pravdu, v Asii se dnes dělá prakticky všechno, dokonce i značkové zboží a ve stejných fabrikách a na stejných linkách. Od toho neznačkového se liší jen tím, že se prodává v luxusních obchodech a je patřičně dražší (režie toho luxus kvelbu se nějak zaplatit musí!)

Tak v prvním příspěvku je trocha pravdy,je několik možností čím to může být způsobeno,jak již bylo řečeno,může něco tlačit v zavřeném stavu do displeje,tam je ovšem problém,že sice se zárukou asi uspěješ,ale za nějaký čas se to stane znova,leda tak NTB nezavírat.

Další možností je,že odchází zářivka osvětlující displej,to se obvykle děje tak,že po stranách zčerná a potom se to někdy projeví i jako skvrny na displeji,tady už je to horší,může to být způsobeno jen vadnou zářivkou,ale taky špatně provedenou konstrukcí od výrobce (projeví se to po nějaké době po opravě znova) nebo prostě závadou napěťového měniče.

Další věc co může tento stav způsobit je kondenzace (u šmejdů jako Acer se to stává dost často),tam už s reklamací neprojdeš a jediná obrana proti tomu je NTB skoro nepřenášet,protože už jen vložení NTB do rozehřátého auta z venku to může způsobit.Viděl jsem dokonce Acery které celé chcípli jen po té co je na horách měl majitel tak hodinku venku a potom je odnesl do hotelu

Acer je prostě značka která se nekupuje,ale pronajímá,protože dřív či později ho buď zahodíš nebo vrátíš výrobci

Pokud jde o teplotní šoky, tak na ty jsou háklivé všechny NB bez výjimky a přinést NB z vymrzlého prostoru do tepla a hned ho spustit rozhodně není dobrý nápad. Správně by se měla v teple vyndat baterie, NB nechat alespoň půl hodiny otevřený vytemperovat a teprve potom vložit baterii, připojit dobíjení a spustit.

Další možností jsou repráky bedniček (pokud je k notebooku připojujete). Většinou to odezní po oddálení bedniček. Nicméně dlouhodobé působení takového zdroje může způsobit trvalé poškození. Jinak samozřejmě, jak už kolegové přede mnou uvedli může jít o tlačení klávesnice na LCD, nebo neoriginální baterii, která se může tvářit jako originální. V číně jsou holt šmejdi a s originály si hlavu nelámou.

V tomto případě je na vině vlhkost, která se tam díky špatnému těsnění šasi displeje dostala mezi krycí vrstvy a polarizační a poté vykrystalizovala, čímž vytvořila tmavé mapy a obrazce postupně se rozšiřující a kazící obraz.