Na monitoru se objevují fialové pruhy a mizí

Zdravím,asi před 3/4 rokem jsem si pořídil herní pc, sestavené z vybraných komponent na czc.cz, mám tam ryzen 5 1600, grafika EVGA GeForce GTX 1070 Ti SC Gaming, 2x8GB ramky na 2400Mhz, desku MSI B350 Tomahawk, monitor 24" Dell S2417DG.Sestava byla bez grafiky kterou jsem koupil z jiného eshopu, po instalaci originál windows 10 a zapojení přes displayport kabel a nastavení G-sync a aktualizace ovladače grafiky nejprve OK, ale po čase katastrofa.Od poloviny monitoru až k pravému okraji svislé fialové tenké pruhy asi mm od sebe, viditelné nejlépe na černé, šedé nebo třeba modré, na bílé vůbec.Tento problém trval cca 2-3 týdny s tím, že někdy se objevil a někdy ne, tzn. nepravidelně (někdy třeba hned po startu pc, jindy třeba po 10min nebo po hodině, někdy třeba jen na pár minut a někdy viditelný po celou dobu zapnutí pc, hraní her nemá žádný vliv na tyto pruhy).Problém je z5 po cca 3/4 roce jediné co jsem zkusil vyměnit displayport kabel i napájecí kabel k monitoru..nic. Potřebuji vědět kde je problém abych mohl vyřešit reklamaci, jestli grafika, monitor nebo případně jiný HW.

Odpovědi na otázku

Zkusit připojit k jinému monitoru.. Tipnul bych si na vadu monitoru - výměna displeje..

Tiez by som vyskusla vymenu komponet.V kazdome meste je mala PC predjana kde robia aj servis.Tam vie pripojit iny monitor, pouzit lacnu garfiku, tvoju grafiku vyskusat v inom PC atd., bud eto lacnejsie ako davat vsetko do zarucnych oprav.