» Poradna » Mobily

Na mobilu se samovolně vypíná Wi-Fi a občas nefunguje čtečka otisků. Co s tím?

Mám problémy s telefonem Motorola Moto G5.Samovolně se vypíná Wi-Fi. Ručně ji zapnu, za chvíli je zase vypnutá. Někdy vydrží zaplá dlouho, ale to tak jen v 30 % případů. V některých dnech mi nefunguje přihlašování přes otisk prstu. Píše to, že otisk prstu nebyl rozpoznán. Nepomůže to zkusit ani 6x po sobě. Tyto problémy mám až poslední měsíc. Telefon už je po záruce. Co byste mi prosím poradili?

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 95.0.4638.54

Dobrý den,nejprve zkuste, zda se telefon takto chová jen na jedné, nebo na všech bezdrátových sítích. Pokud na jedné, může být problém v routeru. Pokud k němu máte přístup, zkuste vypnout IPv6 a případně ručně nastavit kanál, na kterém router vysílá.Jestliže se potíže s připojením projevují na všech Wi-Fi sítích, pak s ohledem na kumulaci problémů, které spolu očividně nesouvisejí, bych v tomto případě jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.Pokud potíže nezmizí a budou se projevovat i po továrním resetu, lze celkem spolehlivě předpokládat, že se jedná o hardwarovou závadu. V takovém případě mohu doporučit jedině servis, případně výměnu telefonu za nový.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

novy telefon

Otisk prstů bych odebral a znovu přidal a snažil se postupovat podle průvodce (naskenovat celý prst). Jinak čtečka je citlivá na mastné nebo mokré prsty. Kvůli wifi bych zkusil tovární nastavení mobilu. Poprípade v nastavení zkusit vyhledat zda tvůj výrobce nenabízí nějakou aktualizaci kterou jsis ještě nenainstaloval.

Evidentně se s tebou telefon loučí. Ty otisky prstu, to je spíš mokrými nebo špinavými prsty, ale s tou wifi nic neuděláš.

Živě.cz by možná mohlo něco udělat s tím datováním příspěvků, protože to nedává smysl. Chronologicky:30.10.2021 roob, poube a JackBrno napsali své odpovědi k neexistujícímu dotazu. Jen tak, asi se nudili.3.11.2021 přidala svoji rozsáhlou odpověď i redakce Živě.cz a šoupla si ji na první místo pod stále neexistující dotaz. No a konečně dnes 4.11.2021 přišel tazatel, aby pro to celé vymyslel a sepsal dotaz tak, aby ty 4 příspěvky, napsané v minulosti začaly dávat smysl...Chápu to správně?

A že se mi tohle veledílo zobrazuje v zive.cz RSS a ještě k tomu na první pozici, to je už jen třešnička.

Brno je v jiném časoprostoru ... tam již včera znamená vlastně zítra.

Nechápu proč to tady ještě někdo nenapsal, tovární nastavení.

Pokud nepomůže, tak čistý flash, ale pomoct by to mělo.

Já zase nechápu, proč nečteš příspěvky ne které reaguješ. Je to hned v tom nahoře.