Na Macbooku jsem klikla u externího disku LaCie na "smazat" a už nefunguje?

Zdravím, dostala jsem k Macbooku LaCie ext.disk 1TB Porsche Design P'9223 USB 3.0, problém je v tom, že má můj starý externí disk nějaký problém a nejde mi do macbooku připojit (problém v konfiguraci není, kamarádka má stejný a ten normálně jde), tak jsem v jiném počítači chtěla přendat soubory ze starého do nového disku. Na macbooku jsem disk LaCie nainstalovala, ale nevěděla jsem nic o tom, že je disk rozdělený na soukromý s sdílený oddíl. Vlastní nevědomost mě natolik vytočila, protože jsem nemohla použít disk tak, jak jsem chtěla. Našla jsem si tedy v příručce, že jde upravit kolik GB dat bude na soukromém a kolik na sdíleném oddílu, bohužel se mi vůbec nepodařilo dostat se do nastavení velikosti oddílů. Myslela jsem si, že když disk odinstaluji a nainstaluji, že se k té nabídce třeba doberu (vůbec si nepamatuji, že by tam nějaká taková možnost při instalaci byla). V nějakém nastavení disků mi to v podstatě nenabízelo nic jiného než "smazat". Bláhově jse na to klikla a od té doby se disk v pc ani nenačte a není možné se na něj nijak podívat. Přes iSkysoft Data Recovery jsem se snažila získat smazané soubory s tím, že by se to třeba dalo znovu nainstalovat a disk by se obnovil. Samozřejmě jsem netušila, že by stálo 80$, aby se mi data obnovila. Když se mi podařilo stáhnout setup pro externí disk, samozřejmě to nefungovalo. Jsem už dost zoufalá, v počítačích se téměř nevyznám. Můžete mi prosím někdo říct jak obnovit disk aby normálně fungoval? Popř. program zdarma, který by mi umožnil dostat soubory zpět (bojím se, že kdybych těch 80 dolarů zaplatila, že by to stejně nefungovalo) :(. Díky moc za každou radu.

Odpovědi na otázku

primo v Disk Utiliti ten disk vubec nevidis ?

první hodinu jsem ho viděla a pak najednou zmizel a už ho nevidím vůbec

primo v Disk Utility ten disk vubec nevidis ?

Boha co to tu je zas za demenci s tema komentama ze nejde ani upravit

Nikdo nic :(?

Mohu Vám pomoci, je nutné obnovit data z externího disku na jiném MacBook, a na disku vytvořit nové oddíly a pak zkopírovat data. mám na macbook program na obnovu dat.

A není program na obnovu dat placený?

kdyz vis kde ho stahnout tak ne

No, to chápu :D:D já hledala různý klíče a všechno možný a nepodařilo se :D

hledas na spatnejch strankach, koukala si na torrenty ?popr napis sem primo tvuj problem http://macforum.cz/ tady na zive se stejne zdrzuje ta nejvetsi IT luza co realne zna velky prd

Jsem rád, že víš kam patříš - MEZI NÁS. (Chlape koukej si do huby co plácáš!)

ze to pises zrovna ty kdyz pulka prispecku od tebe smrdi slusnou davkou

Apple ovce právě promluvila :D

Takže mistr Apple utratil všechny prachy za ty předražené krámy a pak musí krást software. To je dobrá komedie. A ještě tady vykládá cosi o lůze :D

kde sem napsal cokoli o tom ze ten SW mam ?

Na produkotch firmy Apple je vsetko platene. Aj to, co je u incyh platforiem zdarma.

je sice placený, ale mám koupený, protože jsem i pomohl dalším lidem.

OT: Neexistuje nieco free, ako je napriklad Recuva na PC aj na Mac?

No to su mi vjeci