» Poradna » Programy

Na kolik vyjde ISDN

ZdravimUvažiji o ISDN připojení k IT. Mohl byjste mi někdo říct, kolik ta hračka stojí? Konkrétně zapojení přípojky, modem, připojení k ISP. Můžu se na to připojit pomocí volnýho, razdva nebo WOL? Jaká by byla rychlost,kdybych použil analogovej modem zapojenej do převodníku? (kvuli cěně modemu)Děkuji za odpověďHurricane

Odpovědi na otázku

Vetsina odpovedi je k nalezeni u Telecomu.Na vsechny body VOLny je mozno se pripojovat pres ISDN (zdarma - s vyjimkou telefonnich poplatku, ze). Cislo je stejne, ostatni podminky a sluzby VOLny taky. Za ostatni providery mluvit nemuzu Pri pouziti analogoveho modemu bude jeho rychlost stejna, jakou ten modem umi. O moznem problemu tohoto reseni viz ta stranka Telecomu nahore (FAQ).

Je to drazsi hracka,nez stavajici analog.propojeni.Minimalne 6.400 Kc zrizenim linky prelozenim(jinak receno stavajici linky),plus 895 Kc mesicne za provoz.Terminalovy adapter(umozni provoz souc.telefonu a modemu nebo ISDN karty).Propojeni je mozno digitalizovat plne,ISDN telefonem a ISDN modemem(coz je asi 6.000 Kc + 3-6.000 Kc za kartu).Samotne pripojeni k ISP lze zdarma.(Cena IOL u analog.pripojeni i ISDN je stejna - 450 Kc,ostatni budou pobliz).S pouzitim koprese dat lze bezne dostat na nasich linkach 13-20 kbps,oba B kanaly zatim podporuje Contactel(overeno),na 128kb/s,tim roste prenosova rychlost 2x,ale neni mozne po druhem kanale telefonovat. Pokud nepujdou ceny jeste dolu,nastup kabelovek to prevalcuje.xDSL zatim nula.

Jeste bych si sam odpovedel,neni problem i u ISDN a natahanych MB nechat u ISP 7-10.000 Kc pri dennim 5-6 hodinovem provozu.Sluzby "free" by tuto polozku vynulovaly.

Komplet ISDN /zaratane linka, aktivacia,modem.../ 6690Sk s garantovanou cenou do konca roka 2.50Sk/hod v slabej prevadzke.Akcia ST.

od 1.7. nabízí telecom přeměnu linky a ISDN modem za 10 000 což má být 30 % sleva.