Na kolik jde přetaktovat P4 1,6 Ghz?

Prosím chci koupi tohle P4 a tak se chci zeptat na kolik jde stabilně přetaktovat a na jaké desce? Uvažuji o AopenA4Bmax nebo ABIT BD7 RaidChci desku s raidem neboť chci střihat video. Díky moc. Jsou někde testy na které se dá spolehnout co se týče objektivity? tomshardware? motherboards? ... Díky moc!!

Odpovědi na otázku

Mám MB Asus P4B533, P4 1.6A, paměťPretec  PC 2100 256 MB.  Mám nastavenou FSB na 133MHz, voltáž procesoru bez změny(1.5V), dále PCI a AGP dostaveno na default(33, 66). Chladič a ventilátor je pův. z box provedení(akorát jsem odstranil mezivložku a natřel arctic silver pastou).  Deska umožňuje i při nastavení FSB na 133MHz nastavit(držet) v biosu PCI na default 33MHz(totéž AGP)-což je z hlediska stability velmi good.  Teplota min. cca 42 max 51- 52 stupňů(to mě mile překvapilo-původně jsem si myslel že budu muset vyměnit ventilátor za rychlejší a tím i hlučnější). Toto nastavení je zcela stabilní. Jinak kamoš musel prý nastavit napájení procesoru na 1.525, já vůbec napětí na procesoru(1.5V) neměnil. Provozuji tedy na 2.13 MHz a nemám žádný problém. Jinak co jsem si přečetl na netu tak řada lidí jde až na 2.5 a trochu výš, ale to je spíš sport za cenu možné nestability, nutnosti hlučnějšího ventilátoru, lepší paměti atd.  Mně těch 2.1 GB (za tu cenu!!!) úplně stačí.

Na hodne , koukni treba sem: http://www.2face.wosa.cz/03_02/abitbd7_1.htm

P4 1.6G + Abit BD7 - raid , 2.4 GHz stabilne , na 2.5 GHz zlobi pameti , hranice bude kolem 2.6Ghz. Zminovanych 2.4GHz bezi pri 1.6V. stabilita i na Win ME perfektni , na WinXP 100% , podminkou jsou rychle pameti , ktere bohuzel nemam