» Poradna » Ostatní

Na jakou VŠ:)

Vím že to sem asi moc nepatří, ale na jakou byste šli školu? Na Provozně Ekonomickou Fakultu České Zemědělské Univerzity, obor informatika, nebo na Vysokou školu Ekonomickou, také informatika? Díky za názory...

Odpovědi na otázku

Ani na jednu pokud chces studovat informatiku, matfyz nebo MUNI.

 souhlasim obor informatika na ekonomické škole nezni moc dobře...

Diky za radu, ale jsem prijaty jen na tyto dve skoly, takze vybiram jen z nich:)

hoď si korunou . Ale já bych bral asi tu VŠE (při detailní neznalosti obou ústavů). Přece jen informatika v rámci ekonomky je asi lepší (ty dva obory mají hodně společné a prolínajíé se). Pokud se najde někdo, kdo zná a je schopen ohodnotit kvalitu a rozsah výuky, tak ten ti asi poradí nejlíp. Třeba ta hnojárna má nějaké kapacity

Asi bych bral tu VŠE, ekonomové se nikdy neztratí. Ale pro někoho je důležitější zisk titulu a pak uvažuje jinak - přece jenom některé školy lze zvládnout snadněji.

coze? uz ted je ekonomu nadbytek a ti co neumi nic jineho maji problem s uplatnenim. Na druhou stranu, pro nekoho jsou dulezita jina kriteria (VSE coby nejtezsi gymnazium v Praze

VŠE už ale není nejtěžší gympl v Praze. To možná bývala na začátku devadesátých let, dnes už to tak jednoduché není. Uznávám ale, že MatFyz UK či FEL ČVUT jsou s náročností jinde.

no, pokud bude základem ta informatika se zaměřením na ekonomiku, tak bych do toho rozhodně šel. Není pak problém najít místo jako konzultant/developer apod. u spoelčností produkujících informační systémy. Je ovšem důležité, aby dotyčný něco doopravdy uměl a tu školu jen "neodchodil"

No je otázka, zda je na tom "hnojárna" líp - slyšel jsem, že úroveň výuky je dost bídná a VŠE se podle toho, co se ke mě doneslo, zlepšuje. Podle informací agentury JPP bych teda asi radši zvolil ekonomku.

Já jsem jí studoval a rozhodně bych neřek, že je na tom bídně s úrovní výuky...

To byly názory některých lidí okolo mě (jedna taková osoba vyučovala jednu dobu na UK a na její názor docela dám), třeba se ale mýlili.

Nezlob se, ale pokud to nevis sam, kdi ti to ma poradit? Na rozhodovani je nutne znat a zvazit mnoho faktoru, ktere znas jen sam. A pokud to opravdu nevis, tak nemas co delat na zadne z nich.

Jo.

No pokud chces klidek, havaj a ziskat titul za nic tak doporucuji VSE, ne nadarmo se o ni rika, ze je to nejlepsi stredni skola v republice. Hnojarna i kdyz se to podle nazvu nezda ma paradoxne jako skola vyrazne lepsi povest, ovsem je o neco narocnejsi (coz je prirozene). Otazkou je do jake miry ma smysl studovat informatiku na humanitne zamerenych skolach, osobne pokud se chces fakt neco v branzi naucit bych doporucil spise CVUT. Na druhou stranu IT jde vsude ve svete do haje a ekonomicke vzdelani ti umozni lepe utect z oboru az ten svrab a nestovice dorazi i k nam.

Pozor! Tady jsou fšichní chytrý jak rádio, ale nic o tom neví.Pokud máte opravdový zájem o IT, není informatický obor na VŠE tak špatný nápad.

Muhehe... to mě teda pobavilo. Hnojárna těžší než VŠE a s lepší pověstí. LOL. Zatím jsem neslyšel o nikom, kdo by z Hnojárny přestupoval na VŠE nebo na ČVUT proto, že by tam nezvládal. V opačném směru je to dost časté. Že by to bylo tím, že Hnojárnu zvládne každý ňouma? Pověst titulu z Hnojárny se od tohohle přímo odvíjí a obecně všichni berou tuhle školu za totální ulejvárnu, nejlehčí, kterou lze v Praze studovat.

A nevi nekdo co se stane, kdyz se prihlasim na obe a pak na jednu proste nenastoupim?

Myslim, ze v soucasne dobe se pri studiu na 2 VS na jedne plati skolne (bez zaruky), takze bych to moc nepokousel (pokud prihlasenim myslis zapis). Drive to slo, pokud si se zapsal a nechodil, tak te proste po nejake dobe vyhodili.

kdepak plati se az za 4roky, ja jsem se taky přihlásil na dve, delal dve zaroven a pak jsem se na jednu vyprd. takze nesmim "propadnout" abych neplatil

Vlastni zkusenost mam jen z FIS VSE, ale asi bych ji volil. Co jsem porovnaval s kamaradem z PEF CZU, tak je to dost podobne, akorat ze na CZU se naucis rozeznavat druhy prasat a budes vedet co je to kejda nebo hnuj, ale v mnota podobnejch predmetech tam maj o dost nizsi naroky.Na FIS VSE se ve srovnani s ciste IT skolama nenaucis moc programovat, ale zase te budou daleko vic ucit navrh informacnich systemu, tam mas totiz jako student VSE navrch, protoze z ekonomickejch, pravnich, ucetnickejch, manazerskejch a psychologickejch predmetu bys mel mit lepsi prehled o fungovani podniku a lidi v nem. Pak, coz vim z vlastni zkusenosti, napr. na FELu se oproti VSE skoro neuci cizi jazyky, vyuka i zkouska z anglictiny na FEL byla fraska, na VSE mi to neco dalo a zkouska byla o poznani slozitejsi, navic mas povinny 2 cizi jazyky. Cizi jazyky, hlavne ta anglictina, jsou v dnesni dobe mozna uzitecnejsi nez cokoli jinyho.

super jsem na dálkovém studiu a zkoušku z angliny budu delat pristi semestr (jen zk , ostatni je na mne) takze super, fakt je ze jsem na anglinu antitalent ale kdyz jsem koukal na ty testy tak to nebylo fakt nejak tezke.

Jaky to je, to dalkovy studio? (bez legrace) Libi?

ČVUT - FEL? Líbí, vejška je třeba hodně to stojí ale imho je to lepší než denní studium: mam naprosto stejné zkoušky jak ti na denním, a denní bych nechtel.. chodit do školy a ještě se učit na zkoušky? to jak fuck of, kamarádi tam jednou kvuli jedné hodině 2hod tam a 2hodiny zpět, to nehodlam, zivot nahovno.takhle jsem doma a ucím se to vsechno sám: nic nemusím všechno mužu(klidně chodit, na přednášky i cvičení)ale ma to dve hlavni nevyhody: zadné body ze semestru (kdyz je dost bodu nemuís se na zkousku) to u nás neexistuje. zápočty máme o 14 dní pozdějši (a to je kurva znát, když si nemužeme udělat nic předem a pak o zkouškovém na nás vybalej všechno) nehlde na to že máme opravné testy od dennáku, takže jdeme rovnou na to horší.Brutální je první semestr: nutno zjískat 15 kreditu, dennáci jsou dika semestru bodum ze semestru, vedi jak to chodi v obrovské vyhode, Nehlede na to, že mi musíme zjískazkat 15 kreditu ne z 30ti jako dennáci ale z 27 (práve ten jazyk kterej se dostává zadarmo) a to je kurva znát...vubec to máme těžší.celkove: myslim si ze první rok je to tak 2x narocnejsi nez to maj dennaci, alespon pro mne, ted je elektrika, obvody a takové hnusné predmety. Az budou ve trtetim semestru jen počítače, verim ze se mi VRÁTÍ to ze jsem si to dal dalkove.Na denním bych to neudelal, nemam nervy na to bejt v nejaké škole dalších pet let.Jinak kamrádi mi jebali ze to dalkove nedodelam : a defakto jsem na tom mnohem lépe 10 predetu hotovo, celkove mi vyhodili od zk 3x (algebra, obvody 1, zapocet z elektroniky)Jo a vcera jsem se prihlasil na zkousku z matiky v SRPNU (a snad i fyziku vypíšou) a verte nebo ne, jsem za to moc rád cele prazdiny stravím ucenim ale v semestru jsem toho moc nedelal...

to 2x narocnejsi nevim jestli jsem neprehnal, fakt je ze jsem do prvního zkouskového mel 0kreditu a pak mesic a pul sehnat si zbylejch 15kreditu z 27midennaci v prumeru zacinali zkouškové tak z 10-12ti(seminář, pc, jazyky + zk co mohli dostat za body) kreditama a museli mít za tem mesic a pul dohromady 15.No a když vezmeš, že se celej rok flákáš, tak mesic a pul je pak peklo.Proto mi vyhodili s obvodu 1: jsem mel 14kreditu (3 jednicky ) a potřeboval jsem ten kredit, tak jsem jel ve dne v noci matiku (6kreditu) a kdyz jsem ji dal, tak uz jsem se na ty obvody ani neucil , sel jsem tam jen kouknout jak to vypadá... uz jsem toho mel plne zuby ... nechal jsem si je ted na zari .Ale bude to v pohode, obvody 2 jsem dal, tak jednicku bych mel dat taky.

hahaha, dalkove studium neni narocnejsi nez denni

kdyz myslis : mame stejne zkousky, na to min casu, vsechno se musís naucit sam nikdo ti nic nevysvetli....

Diky za info.M.

O VSE ti doporucim stranku Anicky http://anicka.net/anicka.php a precti si tam 4. vtip Jinak na obojem mam kamose a na obojim sou pekny holky je to celkem pohodka (vysoka zadarmo neni). Ja bych se rozhodl podle toho co mam bliz u baraku .

To je staré známé. Podobný je vtip, který se ptá, co se stane, když matfyzák odpadlík přejde na VŠE - odpověď: zvýší se průměrné IQ na obou školách.

Trochu OT. Nevíte někdo z hlavy, kde se dá přes internet studovat na VŠpsychologie, případně sociologie ? Že bych tam dojel na přezkoušenítřeba jednou za 2-3 měsíce. Vím, že se to už rozbíhá. Hledat to buduaž ve čtvrtek, teď nemám dva dny čas, díky.

Až budeš vědět, tak to sem pls napiš, taky by mě to zajímalo.

fakt, ze to sem napsal...

Vzhledem k tomu, že je to moje Alma mater tak doporučuji ČZU. Pro některý to sice pořád bude hnojárna, ale my co jsme jí dostudovali víme svý. Dá se studovat s trochou inteligence a štěstí s minimem námahy - já se učil fest (cca 10 dní na každou)jenom na několik zkoušek (mikro a makro ekonomie, ekonometrie, statistika, management, matematiky I, II)Klady: Špičkově vybavenej areál, sportoviště, bazén, spousta hospod a ženskejch, kolejní život, žádný dojíždění.Nevýhody: v podstatě nejsi v Praze (teda neni důvod tam jezdit, jedině na dlouhý noční pařby a to je pak jedno kde jsi)

Jestli chces studovat informacni technologie, pak mohu doporucit primo institut pro tento ucel zrizeny. Tedy Fakultu Informacnich Technologii VUT v Brne.www.fit.vutbr.cz