» Poradna » Programy

Na jakém serveru nyní běží ICQ?

Zdravím,asi budu jeden z mála a někdo by řekl - fosílie ale stále používám nejoblíbenějšího klienta drahných dob - ICQ.A aby to nebylo tak snadný, tak k tomu ještě (donedávna verzi 6.5). Nyní (po vánocích) již verze 6.5 nejde použít, neb asi na straně ICQ došlo ke změně adresy serveru, kterou nemohu dohledat (login.icq.com:5190 zřejmě nejede).Jako další (funkční) verze je 7.2, ale zde v sekci nastavení už není možné zobrazit na který server se připojuje.Může někdo poradit??Dílky

Odpovědi na otázku

Pomud zmenili protokol, tak je ti ta adresa stejne k nicemu.

Nemyslím si, že by změnili protokol... To by pak nešla verze x<8.A pokud jde 7.2, tak to spíše bude tou jinou adresou (portem).

buď si istý, že na nejakom ruskom...

Tak o tom nepochybuji Spíše je otázka na kterým.... login.icq.com to nebude (nedá se dopingat).Dotaz jsem sice v tamním foru nadnesl, ale neočekávám extra výsledky, bo v "zájmu" provozovatele nebude zrovna to, aby uživatele používali starší verze (tak jako tomu je u Microsoftu), proto (v tichosti) "utnuli" verze x<7.Bohužel - mě zrovna verze 6.5 plně vyhovovala, bo byla kompaktní...Osobně si nepotrpím na různé ty "omalovánky dnešní doby" (viz. Skype 8, FB Messenger, nebo i Win10)

Můžeš zkusit Quip, ten je bez omalovánek: http://qipim.cz/viewtopic.php

diky za tip... Zkusím

Ale je možný, že už nepůjde, stejně jako jiné alternativní programy viz např. Miranda, Pidgin. Někde jsem zahlédl, že by už alternativní klienti, neměli být pro ICQ podporovány. Možná, se tak stane, i se staršími, oficiálními klienty, pro ICQ.

Jen tak na okraj. To že nejde ping, ještě neznamená, že server není v provozu...

To je samozřejmě možné, ale JAK se tedy dopátrat pravdy?? (jinak řečeno - jak zjistit na který DNS se klient ICQ7 a výše připojuje)Možná, že kdybych ručně nastavil připojení v ICQ 6.5, tak by se to chytlo...(je to podobné jako u Skype.. Na jednom nepoužívaném NTB jsem měl ještě klienta (bez omalovánek) tuším 7.něco a připojilo mě to (na pár sec) normálně. Pak to chcíplo, že to chce aktualizovat (nejraději na 8.38 což samozřejmě nechci zase já).

Hele, a proč prostě nenastartuješ ten ICQ7 klient a nějakým nástrojem (netstat) se nepodíváš, na jaké adresy ten proces komunikuje?

To už jsem zkoušel.. zrovna přesně tím netstatem.. Bohužel mi to nic kloudnýho neukázalo (asi to chce použít nějaký "sofistikovanější" postup než pouhý nestat -a). "z donucení" používám tu 7.2, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby se mi podařilo to rozchodit se starým dobrým 6.5 (do v 7.2 se TO nechytá). Navíc - u těch novějších verzí už NELZE ZAKÁZAT aktomatickou aktualizaci, takže pomalu pokaždý při novým přihlášení se začne klient aktualizovat na 8.35, takže HO musím pak zase odistalovat (sedí pod jinou složkou a s jinou strukturou v Roaming než verze 7 a nižší), protože pak se snažejí spouštět oba dva současně... No zkrátka - bordel)

Jako správce zkus spustit "netstat -ano" a zaměř se na to co komunikuje na portu 5900… volba -o ti vypíše PID a ten si pak porovnej ve správci procesů nebo jak se to jmenuje.Nebo zkus použít tcpview z dílny sysinternals…https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo...

A jinak doporučuju zkusit klienta Miranda…

Používal jsem Mirandu a po změně serveru už mne přestalo bavit po x-té řešit proč to zase nefunguje. Nainstaloval jsem originál klienta. Je jednoduchý, nenáročný na výkon PC a umí vše, včetně hovorů, videochatu, prohlížení fotek i videa. ICQ také používám již drahně 20 let. ☺

Mně se Pidgin připojuje na adresu slogin.icq.com na portu 5190, ale pár dní už mi to taky nejede. Při přihlášení hlásí chybu "Nemohu se připojit k BOS serveru: Spojení odmítnuto".

Ok, tak jsem zkusil webové ICQ a to funguje. Tam jsem našel následující zprávu z prosince 2018 od kontaktu ICQ Official:From December 28, we will no longer support old versions of ICQ and other unofficial applications.To continue your conversations, you need to update your ICQ here: https://icq.comYou can also use the web version here: https://web.icq.comMožná ten protokol zase změnili ale tentokrát nedali vědět. Někomu jinému momentálně funguje ICQ na alternativním klientu?

Mně kupodivu hodně starý Pidgin (2.10.6) fungoval na linuxu až do minulého týdne úplně OK, teprve teď se nejde přihlásit s hláškou "Unable to connect to BOS server: Connection refused".

...čili to samý jako Prcek výše, samo taky mám nastavený server slogin.icq.com a port 5190.

Zdravímkdyž se chci přihlásit na icq 6.5 zadám heslo dám přihlásit pak se objeví připojování trvá to strašně dlouho nevim v čem je chyba občas se objeví došlo k chybě opakujte pozdějí nevim pročdíky

Přišel někdo na něco? Funguje někomu ještě ICQ nebo už opravdu nelze připojit? Moc děkuju