» Poradna » Notebooky

Na disk (C:) NTFS nejde nahrát soubor větší než 4GB

Prosím o radu - mám ntb s Win10 Pro (původně Win 7), systém NTFS. Není možné na disk nahrát jakýkoliv typ souboru větší než 4 GB. Dá se někde něco přenastavit, aby se toto omezení zrušilo? Z dotazu je nejspíš vidět, že jsem úplně obyčejný uživatel PC, proto prosím o odpovědi s vysvětlením jako pro blondýnu... díky.

Odpovědi na otázku

Podivej se na vlastnosti oddilu C: do zalozky Kvota, jestli tam neni nastavena uzivatelska kvota

To jsem zkoušela, kvóta nastavená není...

Co rika chkdsk?

chkdsk nejde spustit... po příkazu se otevře nové okno, které se okamžitě zavře a dál se nic neděje...

Musis prikazovy radek spustit jako spravce, abys obesla UAC. A over, jestli tam skutecne je NTF, i kdyz w10 na FAT32 nejdou nainstalovat.

C:\Windows\system32>chkdskThe type of the file system is NTFS.

Tak ještě jednou chkdsk /f aby se opravily případně chyby

při chkdsk C mi to hlásilo: WARNING! /F parameter not specified.Running CHKDSK in read-only mode. chkdsk f hlásí že nejde....The type of the file system is NTFS.Cannot lock current drive.Chkdsk cannot run because the volume is in use by anotherprocess.

zkusit druhou metodu (okenní)1. Open Computer by clicking the Start button, and then clicking Computer.2. Right-click the hard disk drive that you want to check, and then click Properties.3. Click the Tools tab, and ...https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windo...

na netu hodně návodů - nebo:https://askleo.com/chkdsk-cannot-run-because...

No to je jasny, musis potvrdit, ze se ma spustit po restartu, to jsem cekal, ze bude jasny, jeste se na to pta - na tuhle otazku odpovez Y a restartuj.Chkdsk cannot run because the volume is in use by anotherprocess. Would you like to schedule this volume to bechecked the next time the system restarts? (Y/N)Ale ted me napadlo, nesnazis se kopirovat ty soubory primo do rootu c:\ ? To s UAC nejde.Pokud potrebujes kopirovat soubory primo do c:\, tak musis ten spravce souboru, kterym to kopirujes, poustet jako administrator.

...při chkdsk C mi to hlásilo: WARNING! /F parameter not specified......chkdsk f hlásí že nejde...protoze ti tam chybi to lomitkoProto ti to rve, ze /F neni zadanoJinak ti to stejne napise, ze chkdsk neni mozno spustit a jestli se ma naplanovat na pristi restart. Zvolis Ano a restartnes PC...

A jste si jistá, že disk má souborový systém NTFS? To omezení na max. 4GB by svědčilo pro FAT32.

kontrolovala jsem přes minitool partition wizard free 10 - pokud se tomu dá věřit, tak se jedná o NTFS...

Tak ho přeformátuj.

A jaký program pro to nahrávání/kopírování používáš? Není to něco 32-bitového?

velké soubory ze starého pc jsem si poslala přes úschovnu, takže prostě jenom stahuju z netu...