» Poradna » Počítačové sítě

NA CO 8 ZILOVY ETHERNET KABEL ?

Ahoj , chcel by som vediet naco sa na ethernete pouzivaju 8 zilove vodice , ak su vyuzite aba 4 zil. z nich - co ostatne 4 da sa to niekde vyuzit ?

Odpovědi na otázku

Např. na telefon. Skutečně se používá to, že v rozvaděči jsou vyvedeny telefonní páry (někdy se použije 2drát, jindy 4drát) a mohou se podle potřeby poslat po kabelu buď data, nebo telefon. Je potom výhodou, že telefon se posílá po jiných párech, než data, takže v případě omylu se nic nepoškodí. Samozřejmě se dá, v případě nouze, poslat po jednom kabelu data i telefon, ale přece jenom, jaxi, ehm...

Doplneni. Gigabitovy ethernet pouziva vsech 8 vodicu.d.

... a podporuju to aj bezne sietovky (napr. ak by som prepojil 2 PC) , vyuzijem to , alebo musi byt na to aj speci sietovka ?

podporuji co ? d.

ci bezna sietova karta podporuje 8 zilove spojenie , alebo je na to nutna aj ina sietovka ?

V kazdom pripade to musi byt Gbit sietovka.

a nemate k tomu schenu ? (4 zilak zapojim) , ale ako je to potom u toho 8 ziloveho ?

jasne - mala tam byt schema

Poněkud nechápu - schéma čeho, jaký 4 žilák zapojíš? Na síť se používá kabel se 4 páry a pochybuji, že seženeš kabel odpovídajících vlastností se 2 páry. Ty dráty nemůžeš propojit libovolně, musí k sobě sedět dráty z každého páru, jinak ti to bude chodit jenom na malé vzdálenosti a ke všemu s chybama.