» Poradna » Web a internet

Mysql_query a Resource id #5

Dobrý den, má jeden dotaz ohledně PHP.Posílám do databáze dotaz $Dotaz=mysql_query('select Prezdivka from uzivatele WHERE "ID" like "$id"');který mi vrací Resource id #5, a na internetu jsem si našel že to znaméná že je výsledek uložen v paměti a je potřeba ho ještě vytáhnou jinou funkcí. Zkoušel jsem funkce mysql_fetch_array a mysql_fetch_row ale ani jedna z nich mi nic nevypíše když je dám do echa. Nemá někdo nějáký nápad? Díky

Odpovědi na otázku

Mozna sa pytam hlupo, ale nema tam byt SELECT prezdivka from uzivatele where ID=$id?a prezdivku ziskas nasledovne: while ($row = mysql_fetch_array($result)) { $prezdivka=$row['predzdivka']; // }

oprava:while ($row = mysql_fetch_array($dotaz)) {$prezdivka=$row['prezdivka'];}