Myš

Zdravim,

mám poměrně takový složitý dilema a nevim co s tim takže bych byl rád za každou radu. Koupil jsem si laserovou myš razer lachesis s tím že stárá myška už má zhruba 6 let odsloužíno a začala mi blbnout. Druhá věc pro kterou jsem si jí pořízoval že se s ní bude lépe mířít a moje zaměřování v hrách jako crysis bude lepší. Hraju především Crysis 2 MP takže to byl další důvod. Jenže vyšla mně skoro zhruba na dva litry a to si myslím je poněkud vysoká čáskta za krysu. Ty prachy se mi za to nechtělo dávat ale pak jsem to risknul a říkám si že za ty prachy to musí být přece ta nejlepší myš.

Jenže. Po třech dnech jsem z ní poněkud rozpačitý a rozhořčený než abych byl spokojený. Myš se nechutně rychle klouže po podložce daleko výraznejí než moje stará myš. Taky mi přijde že jeji pohyb není plynulí takže moje zaměřování jde do haj*lu a jsem vůbec rád když se aspon jednou trefim do protivníka takže moje K/D ratio pěkně padá dolů.

Stará myš je značky Genius Ergo 525 a i když na ni spoustá lidí nadává podle mně je to nejlepší myš co jsem kdy držel v ruce. Hraju u ní na standartních 2000 DPI a i když jsem si tuhle hodnotu nastavil i u razeru tak nemůžu říct že je totožná. Prostě jsou tam propastný rozdíly.

Takže dost silně uvažuju o tom že ji vrátim. Sice se mi jí nechce vracet ale aby se mi na myš skoro za dva litry usazoval prach to je poněkud drahej špaz.

Mám jí dát šanci? Jaký byli vaše zkušenosti z přechodu na novou myš a podobně.

Odpovědi na otázku

Tak, to jak se myš rychle klouže po podložce zajišťují především ty "podložky" na spodku myši, pokud se ti to nezdá, pořiď si hrubší podložku, případně zkus tu stávající otočit.

Optimální nastavení zajistí obvykle ovladač výrobce (na stránkách, k myším už se to na CD obvykle nedává). Další problém je rozlišení optického snímače, Windows obvykle nezvládnou se standardním ovladačem určit (tedy oni to zvládnou, ale pouze při instalaci), jak velký prostor senzor pokrývá. Ono totiž něco jiného je 2000DPI na prostoru 1x1 centimetr a na prostoru 2x2 centimetry. Pokud senzor nové myši pokrývá menší prostor než u té staré, způsobí příliš velké rozlišení spíš to, že jednotlivé body optice splývají do sebe a při rychlejším pohybu to vypadá jako když se pohyb trhá

A jakej je teda závěr? Mám jí teda zkusit dát šanci a zkusit si zvyknout na tu novou a nebo poslat zpět dodavateli?

Zkusil bych nainstalovat ovladač od výrobce, ten by to měl umravnit, pokud ne, tak ji vrať

Jinak nejlepší myš co jsem kdy měl v ruce je tahle http://www.alza.cz/a4tech-f4-v-track-d317092... ...

Právě že ovladače jsem si stáhnul a nainstaloval ze stránek výrobce ale stejně se mi ta myš zdá divna.

No jen jestli nejseš divnej TY.Takovejhle kus HW musí mít taky náký nastavení a na tobě je,aby sis ho přizpusobil dle svích aktuálních požadavku.Pokud toto nesvedeš,pak ano...vrat ji/ale s omluvou/.

Abys neřek,tak jako první věc,si nastav datovej tok.Dál se mušíš snažit sám.

A neboooo....změn nastavení ultrapollingu.

Bud tak laskav a tyhle narážky si odpust. Myš poprvý v ruce nedržím a přes soft jsem zkoušel několi nastavení a žádný mi zatím nevyhovuje a když srovnám starou myš která je za pětikilo tak je daleko lepší než za dva litry.

Datovej tok? Kde to najdu.

,,Datovej tok? Kde to najdu.,, A sme doma že...odborníku na hlodavce.

Kecáš a místo vyskakování,projev dávku pokory.

Pokud ti nevyhovuje, tak ji vrať, nemá cenu se s ní rozčilovat

To je jako když si blbej milionář koupí Ferrari a za týden ho pujde vrátit s tím...že moc rychle jezdí.

Teď budu trochu škodolibej, ale zrovna u luxusních sportovních vozů (Ferrari hlavně) je cena mírně ojetých (dobře zajetých) vozů (do stáří 6 měsíců, bez poškození a znehodnocení třeba pachem kouře) dokonce o pár desítek tisíc vyšší než cena nového auta. Bohužel u počítačové myši asi to štěstí, že by mu dali víc než za kolik ji koupil asi mít nebude

Genius vždycky dělal šunty, vzal bych Logitech nebo Razor

Shut up

Potrat ty blbecku zastizenej