Myš laguje a zasekává se.

Mám zajímavý problém, v klidovém režimu, bez zátěže, prostředí Windows nebo v internetovém prohlížeči Laguje myš, zasekává se – zamrzá, poskakuje, nereaguje na klikání (prostě katastrofa). Pokud jde počítač do zátěže spuštění her nebo kopírování na pozadí problém zmizí, myš funguje normálně. Myš Laguje už od úplného začátku instalace windows.Aktuálně staženy všechny ovladače a Windows aktualizovány problém stále stejný.Vyzkoušeny dvě myši drát(GIGABYTE AORUS M3) /bezdrát (Logitech Marathon Mouse M705) všechny USB2.0 porty i přední, problém stále stejný. USB-3 – se zdá, že problém zmizí nebo se projevuje minimálněOtázka co teď, dle mého je problém v řadiči/USB, nebo vadná základní deska??? otázka je proč to laguje v klidovém režimu a v zátěži není problém.Čerstvě sestavený počítač:Deska-GIGABYTE B550 AORUS PROProcesor-AMD RYZEN 5 3600Ram-HyperX Predator DDR4 16GBGrafika-GIGABYTE GeForce GTX 1650 WINDFORCE OC 4GHDD-Samsung SSD 970 EVO 1TBČistá instalace Windows 10 Home – aktualizováno na poslední verziNainstalovány aktuálně všechny nejnovější ovladače (deska,grafika, zvuková karta…)Co už jsem zkoušel:Všechny porty USB 2.0 stejný problém.Odebrat a přidat myš, odinstalovat ovladač - Instalovat ovladač na myš.(Windows zobrazuje ovladač: Myš kompatibilní s technologii HID)Aktualizovat ovladače grafiky, desky, zvukové kartyVypnout animovaná okna Windows (Optimalizovat pro výkon)

Odpovědi na otázku

Musíš jí nejdřív zahřát, pak začne fungovat.V autě taky musíš zahřát motor než na to začneš šlapat.

- máš poslední BIOS? (F3)- máš poclední ovladač chipsetu? ([2‎.07.21.306 z 2‎020/08/11)- máš AMD RAID Preinstall Driver?

A jiná myš to dělá také? Tím bych začal...

Vyzkoušeny dvě myši drát (GIGABYTE AORUS M3) /bezdrát (Logitech Marathon Mouse M705) všechny USB2.0 porty i přední, problém stále stejný.

Hm, tak to opravdu vypadá na nějaký problém na desce...

já nemám jinou myš potřebuji vyčistič počitač mam engless

Zajímavý problém.Nebudu předstírat, že tuším. Jen budu přemýšlet nahlas.Určitě bych dal všechny obladače a Bios aktuální a do default nastavení.Bezdrátové periferie. Co když to něco ruší?Co doma přehodit WiFi na jiný a vzdálený kanál, tomu co máš teď?Co úplně vypnout 2,4 GHz a používat je 5GHz? Zakázat to na AP i v PC?

Že by něco rušilo drátovou myšBios aktuální stejně tak jako ovladače.Pomohlo zapnout zapnuti XMP (časování pamětí v BIOSu)Mezitím odešel slot PCIe 16x do věčných lovišt - deska šla na reklamaci.

Chyba ACPI.Co s tím?1) Zkontroluj, zda je v BIOSu|UEFI korektně nastavený ACPI.2) Mrkni se, jestli nemá výrobce MB k dispozici správný ovladač ACPI pro danou verzi OS.Pokud ne:4) Flashuj novou verzi BIOSu|UEFI.Pomohlo?ANO:OKNE:5) Zakaž uspávání příslušného USB portu a řadiče.

Update Biosu dnes odpoledne. asi jediné co jsem nedělal.Zakaž uspávání příslušného USB portu a řadiče. - nepomohlo.

Ten update urcite zkuste.Jen pro jistotu: Testujete to po odpojeni vsech ostatnich USB zarizeni?

zapojena jen klavesnice a myš. Podivám se ještě jestli myš laguje i v BIOSu, pokud ano tak je to BIOS nebo řadič a můžu vyloučit Windows ovladače.

Ano, zkuste to. Dukladnejsi test se da udelat i s nejakym bootovacim linuxem.

Vyřešeno, problém byl v BIOSu ve vypnutem X.M.P. časování pamětí.X.M.P. aktivní a myš funguje.zájímávé je, že to ovlivnilo pouze myš na USB 2.0 na US B3.1 to fungovalo.děkuji za rady

Diky za prozrazeni vysledku!Je to hodne zvlastni, protoze vypnuti/zapnuti XMP by nic takoveho zpusobovat rozhodne nemelo. Zrejme sverazny bug v UEFI nebo neco podobneho.

Souvislost XMP s USB mi teda taky uniká.. Spíš bych to typoval na vadu desky, nebo zdroje - Ten zmíněn není.

Na desce přestal svévolně fungovat PCIe 16x -deska šla na reklamaci.

Taky mi to obcas cca uz 14 dni zasekava bez ohledu jestli je otevreny browser. Mam podezreni ze s timsouvisi nejaka aktualizace. Tusim ze to je od doby kdy jsem k sobe pustil nejakou z techto https://ctrlv.cz/6p0qProblem je max tak 2x do hodiny na cca 10s.Mys doposud nedelalala problemy jedu na generickem ovladaci nikoliv na Options pro prvni MX Master.

zasekava se