Myš dělá hluk

Zdravím, koupil jsem si nový notebook a zatím funguje vše velmi dobře. Mám problém s jedinou věcí a to je hluk disku. Je normální u notebooků jako MSI v kategorii okolo 30 000,- aby bylo slyšet zápis/čtení disku. Začal jsem si toho všímat při práci s myší. Každý pohyb myši = "ono zapisování", dokud ji nezastavím. V minulosti jsem používal výhradně stolní PC, proto nemám s podobnou věcí zkušenosti a rád bych se ujistil, že je vše v pořádku. V notebooku mám jak HDD, tak SSD, konkrétně se jedná o model https://www.alza.cz/gaming/msi-gl63-8rd-254cz... .

Odpovědi na otázku

To je slyšet i přes běžící ventilátor? Každopádně zvuk při pohybu myši nevydává disk, ale nějaká součástka v obvodech napájení.

Dulezite je zjistit, odkud presne ten zvuk vychazi. Jestli je to opravdu z pevneho disku. Mate pripojene reprobedny? Notebook jede na baterii, nebo je pripojeny do zasuvky?Zkuste zapojit mys do jineho portu. Vyzkousejte jinou mys / bez mysi.Pripadne se zkuste podivat, zda neni v systemu nainstalovana nejaka utilita primo od vyrobce. Ono totiz vyrobci radi instaluji ruzny bloatware, ktery jsou ve vetsine pripadu k nicemu. Napr. "ujete" kilometry pri pohybu mysi atp.