» Poradna » Ostatní

Mýdlo

Jak vyrobit z normálního mýdla mýdlo tekuté?

Odpovědi na otázku

Myslím, že to nějak půjde...

Zeptej se nacistů, ti vařili mýdlo z lidských kostí...

nechat rozpustit ve vodě, žeby...

v podstate nijako,klasické a tekuté mydlo majú spoločný len názov mydlo,sú to ale pomerne odlišné záležitosti,klasické mydlo má ako hlavnú zložku tuk/prírodný alebo umelý/,tekuté mydlo je zasa obvykle na báze upraveného glycerínu,preto je jeho konzistencia "tekutá",akurát majú podobné a často rovnaké aromatické zložky a farbivá

Kupodivu rozpustit v horké destilované vodě. Problém je jen ten, že tento roztok nevydrží tekutý za pokojové teploty.

Tekuté mýdlo, jak se prodává má jen málo společného s mýdlem tuhým.