» Poradna » Počítačové sítě

MyBookLive - síť jej vidí, ale neotevřeW10

Mám starší MyBookLive a byl jsem velmi spokojen. S novým laptopem kde je W10 se ale v sití nenačte a nelze na něj zálohovat. SNažil jsem se zkontrolovat Proxy nastavení a myslím že to je je v pořádku. TP comander nenačte tento disk a windows take ne.za jakoukoliv radu budu velmi vděčný, děkuji

Odpovědi na otázku

Problem je ve slove "starsi". On asi bude ne starsi, ale stary resp. zastaraly a umi jen prehistoricky, zranitelny a potencialne nebezpecny SMB1 protokol.Upgraduj OS v tom NASu. Pokud neni zbyti a jses si vedom rizika, zapni si ve Windows podporu protokolu SMB1 (pomoci optionalfeatures.exe).MP

Jinak viz napr. https://answers.microsoft.com/cs-cz/windows/forum/all/w... kde jme resili nedavno.MP

děkuji za radu, zkusil jsem nejdřív to NAS ale tam se to vůbec nepřipojí k aktualizaci na jejich serverech. pak jsem zkusil natvdo zapnout to SMB1, ale nenalezl jsem tu možnost tam.děkuji za radu

Nenalezl jsi tu moznost KDE?Ve Win 10 jsi spustil programek optionalfeatures.exe a v nem NEMAS moznost zapnout SMB 1.0/CIFS Client?MP

Kedysi som mal MyBookLive 3TB, najskôr odišiel napájací adaptér, ktorý som nahradil iným ale časom odišiel celý NAS pretože v tej plastovej krabičke sa ten disk doslova piekol (podla smartu bola najvyššia zaznamenaná teplota tuším až 63 stupňov), takže začali vznikať vadné sektory, čím sa naboril filesystem firmware bežiaci na linuxe a uloženom priamo na tom disku. Ak beží firmware ok, tak po nabootovani by ti mala ostať svietiť tá ledka na zeleno. Už si skúšal či sa vieš dostať do webového rozhrania mybooklive? Máš správne ponastavované IP - máš statickú IP či nastavenie cez DHCP?

kolko to ma rokov? je tam 1x HDD alebo 2x? Ak to ma nad 5 rokov a je tam len 1 disk, tak chod do obchodu, kup si pekny novy synology DS218j + 2x vhodne velky HDD, nechaj si to nastavit, ten WD nechaj nastavit ako zalozny na hyper backup a uzivaj.