» Poradna » Web a internet

My cloud

Dobrý večer. Synovec uložil sestry fotky na My cloud a zapomněl jakou e-mailovou adresu a heslo při zakládání účtu použil. Je ještě možnost se k účtu a fotkám dostat nebo je to ztracené? Díky za pomoc

Odpovědi na otázku

Zkusit se podívat do historie navštívených stránek prohlížeče, ze kterého zakládal účet.

Přihlásit se jako administrátor. Nebo zapomněl i tohle heslo?

asi nemyslela ten smejd od WD, ale nejaku webovu sluzbu.

Jo, to je možné. My cloud se může jmenovat cokoliv.

Jasně, je to webová služba. Cloudové úložiště fotek a videí. Něco jako Google +.

Stačí když synovec projde všechny své emailové účty. Na jeden z nich určitě přišlo potvrzení o založení účtu na službě My cloud. Tam určitě zjistí použitý email. Pak využít funkci na obnovu hesla. Následně hotovo a můžete se přihlásit.

Pokud pominu, že je maximální hloupost nechat jedinou kopii fotek na jakémsi cizím webovém úložišti, které provozovatel může kdykoliv ze dne na den vypnout a smazat a ještě větší hloupost je zapomenout přihlašovací údaje, tak každá služba má možnost obnovení hesla pomocí mailu. Takže buď v některé z mailových schránek najde přihlašovací údaje a nebo prostě do dialogu pro obnovu přístupu přes mail bude postupně zkoušet zadávat všechny e-maily, které v té době mohl používat, určitě jich nebude zase tolik. Ovšem pokud se to takto najít nepodaří, tak smůla, je to neřešitelné a na fotky můžete zapomenout.